Jsem tam.... Votočvohoz!

Možná se ptáte, kdeže se flákám, no přiznám se bez mučení, usilovně se snažím redukovat svůj šatník na serveru Votočvohoz. Problém je, že je to poněkud návykové, zvlášť, když u jiných slečen objevíte kousky, které opravdu musíte mít. Když jsem se tam objevila poprvé, ani mi to nepřišlo, měla jsem necelý půlrok do stěhování a říkala jsem si, že bych mohla ulevit svému šatníku, abych toho pak s sebou netáhla tolik.
A tak jsem pořád přidávala nové a nové věci, až skoro doteď. Ano, už konečně můžu prohlásit, že můj šatník může volně dýchat i když jsem věc kolikrát neprodala, ale zkrátka vyměnila za jinou.
A tady je často ten kámen úrazu. Výměny!!! Prostě vám padne něco do oka, máte sto chutí si to koupit, ale prostě nemáte peníze... a věřte, že když se postavíte na vlastní nohy a platíte si bydlení i jídlo ze svého, tak vám těch peněz opravdu zase tolik nezbude.
Jenže ouha, slečna nevyměňuje, ale pouze prodává.... Nu což, za zeptání se člověk nic nedá, zvlášť když víte, že sami nabízíte krásné věci, za které se rozhodně nemusíte stydět. A tak slečně napíšete milou zprávu a tom, jestli by náhodou nevyměnila, samozřejmě že použijete slovíčko prosím a tajně doufáte, že budete mít třeba štěstí. Je to jako ve sportce. Buď to vyjde nebo ne.... to, že to nevyjde je bohužel pravděpodobnější.
A pozor, přichází několik možností... slečna teda nevymění, takže buď... neodepíše, odepíše a omluví se, že nemění, ale jen prodává. Některé slečny se podívají a pak teda napíšou, že si nevybraly. Nebo se možná nepodívají a odepíšou jen aby měly klid. To je fuk, pořád to beru a je to ok.
Problém nastává a povýšenými "fiflenkami" trpící notnou dávkou hysterie (pokud některá patříte mezi ně, aspoň víte, co si o vás myslím).
Jakpak se tyhle nádhery projevují? Mají rády drama, takže se od nich dočkáte zpravidla zprávy jako:
"Mám tam dost jasně napsáno, že neměním!!!!"
"Nevyměňuji, přečti si pořádně můj profil!!!!!"
"NEMĚNÍM!!!!"
Variací této hysterické odpovědi je mnoho. Většinou v ní ale narazíte na spousty vykřičníků a velkých tiskacích písmen. Ale aby bylo jasno, já samozřejmě chápu, že odpovídat pořád dokola na žádosti o výměnu, když neměníte je otravné, ale... tak prostě neodpovídejte vůbec. Taková odpověď člověka nejenže dost nasere, někdy opravdu hodně a navíc, kdo by si přál zažít tak drsné odmítnutí i desetkrát za den, že jo?
Další skutečnost, která stojí za zmínění je to, že člověk prostě kolikrát osloví tolik uživatelek, že si třeba nepamatuje, že včera u slečny "xy" chtěl jedny šaty, odmítla ho a druhý den u ní žádá o výměnu něčeho jiného. A pak se dočká další hysterické reakce, no na palici. Fakt je ten, že mám kolikrát těmto slečnám chuť napsat, že se to jmenuje Votočvohoz a tak je taky primárně tento server zaměřen. Na vyměňování, to bylo původní myšlenkou při jeho vzniku. Pokud chcete věci mermomocí prodávat, běžte na Aukro.
Myslím, že jsem to už minimálně jedné slečně v záchvatu vzteku nad jejím povýšeným a nevybíravým chováním dokonce i napsala.
Jenže nepříjemné slečny nejsou jediným úskalím, na které můžete narazit. Bohužel vás mohou potkat i "horší věci" a je jedno, jestli měníte nebo kupujete. Asi pětkrát se mi stalo, že jsem nějaké slečně poslala na účet několik set, vždycky minimálně pět a čekala jsem, až mi zboží pošle... no a ejhle, ono nikdy nedorazilo... slečna nekomunikovala a bylo to. Jediné co můžete v té chvíli, kromě mlácení se do hlavy udělat, je slečnu nahlásit administrátorům, kteří vás požádají o přeposlání konverzace s ní a posléze její profil zablokují.
Slečny to ale nijak netíží, prostě si založí účet nový. To samé se může stát i když něco měníte. Vy pošlete, vy pošlete.... moment, tady něco nesedí.... a jo, pošlete jenom vy. Tečka. Slečna si váš balíček vyzvedne a nepošle vám vůbec nic. A i tady je několik variací, se kterými se můžete setkat... Slečna nekomunikuje nebo tvrdí, že balíček poslala, ale ztratila podací lístek, takže vám nemůže napsat podací číslo, aby jste si zkontrolovaly, jestli byl balíček opravdu odeslán, popř. kde zrovna vězí. Nebo vám slečna bude tvrdit, že balíček poslala obyčejně, takže se asi ztratil. Smůla je, že to na českých poštách opravdu funguje tak, že se tyhle balíčky kradou, protože o nich nejsou nikde záznamy a nejdou dohledat. Slečny na to bohužel zkrátka spoléhají.
Takže, když už na Votočvohoz nějak fungujete, vždycky trvejte na tom, ať slečna pošle balíček doporučeně a ať vám po odeslání napíše i podací číslo. A pak nekašlete na zjišťování toho, co je slečna zač, přečtěte si její hodnocení a pokud má nějaké negativní, nedejbože několik, radši hoďte zpátečku... nebo pokud máte rády adrenalin a chcete to risknout, tak s chutí do toho, ale ať pak nejste zbytečně zklamané.
Já osobně už Votočvohoz pomalu opouštím a radši si koupím věc v obchodě nebo na Aukru...
A holky, tento článek vás určitě neměl odradit, jen poukázat na úskalí, která vás na tomto serveru pro "puberťáky" můžou potkat a věřte nebo ne, tak i potkají. Mimochodem, myslím, že různé skupiny na Facebooku zabývající se v podstatě tímže, jsou na tom úplně stejně. Ovšem určitě nelituju toho, že jsem se na něj přihlásila, ale bohužel jsem víc prodělala než vydělala. Nemluvě o tom, že některé věci byly tak šikovně nafocené, že to co mi došlo bylo tak neuvěřitelné, že to putovalo rovnou do koše. Nebo údajná věc velikosti XS, byla ve skutečnosti L (dokonce to měla i na cedulce), tak šla rovnou do katalogu k dalšímu prodeji. Co říct závěrem? Tak nakupujte a měňte s rozvahou, přeji vám hodně úspěchů a šťastnou ruku.

                                                                                                                        xoxo Luc

P.S. A co vy? Zajímají mě vaše zkušenosti a klidně můžete přidat i odkaz na svůj katalog :)

Jo a ještě něco, tímto chci poděkovat všem slečnám, které jsou slušné a umí jednat civilizovaně a dospěle, kéž by takových bylo víc :)


11 komentářů

 1. Odpovědi
  1. No jo, taky nad nimi slintám :)
   Jinak se chi zeptat, jsi na Votočvohoz Kamčo?

   Vymazat
 2. Jsem na VV, ale nic neprodávám, jen kupuji :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak pokud zatím nemáš žádnou špatnou zkušenost, tak závidím :)

   Vymazat
 3. Dobře a výstižně napsaný článek ..jsem na VV taky :) Zde je můj profil: http://www.votocvohoz.cz/member/item/my_list/16178

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za odkaz, holky se určitě taky mrknou. Mít stejnou velikost hned bych tě otravovala o to růžové krajkové tílko a tu modrou tuniku s krajkou na zádech, nějak teď fandím neonovým barvám a ty šatičky jsou taky moc fajn :)

   Vymazat
 4. Wau, ty šaty z fotky jsou úžasné :) Já na VV prodávám už delší dobu, sem tam i něco koupím :)

  www.christinewait.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Já už taky něco málo ,,votočila," koupila i prodala. Vždy mi ale balíček přišel, nikdy jsem nečekala nějak dlouho na platbu, neřešila problém, že slečna nemá účet nebo nekominukuje. Asi jsem měla štěstí. :) Jen teda jedna parádně nafocená tunika byl hadr... :/ Taky mám XS a XS mi i vždy přišlo. :)
  http://www.votocvohoz.cz/uzivatele/37178-msawesome

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty máš XS??? Výborně!!! Jdu to omrknout ;)

   Vymazat
 6. To je přesný :)
  Já si účet založila s tím, že se něčeho zbavím a ejhle, zatím pořád nakupuju, ještě jsem ani nenahrála nic na prodej/výměnu :D A abych se vyhnula "záhadně ztraceným balíčkům", upřednostňuju osobní předání. Což je sice fajn, ale zase ne takový výběr :)

  OdpovědětVymazat