Blogerko, blogerko, kam až zajdeš pro jednoho čtenáře navíc...

Krásnou neděli všem,

dnešní článek nebude žádnou recenzí, spíš bude trochu k zamyšlení. Nedávno se mi na blogu objevil komentář jedné blogerky, která mi pochválila blog a navrhla vzájemný odběr s tím, že jí mám dát vědět
do komentářů a ona mi oplatí odběr hned nazpět.
V první chvíli jsem nad tím mávla rukou, vždyť takových komentářů se objevuje na všech blozích hromada
a i na mém blogu se jich v minulosti už několik objevilo.
Jenže potom jsem se zamyslela:
"Sakra, o tomhle má být blogování? Takhle se mají získávat nové čtenářky? Jen proto, abych měla o jednu čtenářku navíc, musím odebírat její blog?" Rozumějte mi ale dobře, to není o tom, že by se mi třeba její blog nelíbil, nebo že bych byla nějaká fiflenka, která očekává, že bude mít nejlépe tisíce čtenářů a nad ostatní blogerky se bude povyšovat, to vůbec ne!!!
Jen nechápu kam se poděla svoboda volby... vždyť když se mi nějaký blog líbí, tak ho sleduju sama
od sebe, z vlastní vůle. Nikdy by mě nenapadlo na něj vlézt, autorce ho pochválit a oznámit jí, že jí budu sledovat jen když bude ona sledovat mě!!! Kde to proboha jsme, aby jsme se nechali "vydírat"???!!!!
Nicméně: blog dotyčné slečny jsem samozřejmě navštívila, abych nakoukla s kým mám tu čest.
Žádný komentář a odsouhlasení vzájemného sledování jsem jí ale nenapsala. Hezky jsem si opět šla
po svém, odhodlaná napsat tento článek a zeptat se vás na vaše názory.
Víte, já myslím, že všechno má své hranice a slečna podle mě trochu přestřelila. Pokud mě někdo pozve
na svůj blog, stejně jako mé čtenáře, nevadí mi to. Pokud mě někdo pozve na Giveaway, jsem ráda.
Dělám takové věci také a nemyslím si, že bych tím svůj blog někomu vyloženě vnucovala, ač na to má jistě spousta lidí jiný názor. Zkrátka chceš, podíváš se, nechceš, necháš to být.
Ale takové jednání mi už opravdu přijde za hranicí slušnosti. "Koupit" jsem se teda nenechala
a mám z toho hned lepší pocit. Vždyť jak bych se musela cítit, když bych měla čtenářky, které mě "musí" sledovat, protože já sleduju je. Asi jsem značně nemoderní, ale pořád si myslím, že čtenářky se získávají tak, že blog děláte poctivě, s láskou, necháváte v něm svůj otisk. Dáváte si na něm záležet, svých čtenářek si vážíte a z každé nové máte upřímnou radost, protože to znamená, že vaše úsilí je oceněno a má smysl.
Že někomu něco dává. Samozřejmě na něj můžete na jiných blozích upozornit, aby se dostal do povědomí nebo udělat Giveaway a nalákat tak nové čtenářky.
Ale všeho s mírou, takže prosím nedělejme ze získávání čtenářů tak nechutný byznys :)

Každopádně budu moc ráda, pokud se k tomu vyjádříte. Já si jdu užít zbytek volné neděle, vyžehlit hromadu prádla a připravit se na zítřejší pracovní proces. Článek můžete očekávat ve středu.

Mějte se krásně L.
19 komentářů

 1. To vzájemný odebírání nesnášim. Když se jí blog líbí, tak budu ráda, že ho sleduje, ale proč bude sledovat blog jen pod podmínkou, že sleduju já její? Jedna mi takhle píše už po několikáté, já ji sleduji již delší dobu a mě už dvakrát přišla nabídka k vzájemnému sledování, nechápu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D no myslím, že takových lidí nám může být akorát tak líto...

   Vymazat
 2. mne taká tiež napísala, jej komentár som nemohla ani zverejniť. keď sa jej tak môj blog páči, tak nech ho odoberá. a ak ma na svoj pozve a mne sa bude páčiť tiež, rada ju odoberať budem. ale za ten jeden follow navyše mi to nestojí. takéto zaobchádzanie ma odrádza.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě to taky absolutně odrazuje a celé mi to přijde dost smutné :(

   Vymazat
 3. Já to taky nechápu, co z toho vlastně blogerky, které takhle získají čtenáře, mají? Upřímně, můj blog sice čte jen pár lidí, ale lepší, než abych měla v odběratelích stovky lidí, jen proto, abych je tam měla. To prostě nechápu, k čemu?Copak to je nějaká soutěž?Když mám potřebu blogovat, tak mi nevadí že píšu pro pár lidí, tím víc si jich vážím..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, radši budu mít čtenáře získané čestně, než se za sebe muset stydět :)

   Vymazat
 4. Mě nejvíc překvapila jedna slečna, myslím, že z anglie, která mi také napsala, jestli se nechci sledovat vzájemně, já pak šla na její blog a ona měla 4000 čtenářů, tak jsem si říkala, k čemu jí jako jeden další člověk proboha je :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D s jídlem asi roste chuť i v blogové sféře :D

   Vymazat
  2. Nicméně z českých blogerek bych tam nezařadila ani jednu, aspoň já žádnou takovou nesleduju :D

   Vymazat
 5. Rozhodně je to divný/ubohý, ale asi by mě nenapadlo nad tím trávit čas a lámat si hlavu :-) Hezký první adventní víkend, J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejde o to, že bych si tím lámala hlavu, ale občas je lepší se v životě občas zaobírat hloupostmi, než neustále myslet na konkrétní problémy, které každou z nás trápí. Prostě si pročistit hlavu myšlenkami na něco jiného :)

   Vymazat
 6. Nadpis hezký, ale upřímně jsem od článku čekala víc. S myšlenkou souhlasím, ale asi bych to pojala jinak. Přece jen, ohánět se "svobodou volby" a deseti vykřičníky se mi zdá přehnané.
  Druhá půlka článku je pěkná, souhlasím. :)
  A nechápu, proč nelze komentáře vkládat bez přihlášení do Google. :/
  Jess, http://cry-bitch.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chápu, že se ti vykřičníky můžou zdát přehnané, ale já hromadu vykřičníků píšu i za přání k narozeninám, takže je to spíš něco co ke mě "takňák" patří, než aby to bylo myšleno tak doslovně :)

   Vymazat
 7. No je to hrozný, mně už takhle přišlo pár nabídek i mailem :-D

  OdpovědětVymazat
 8. Možná je to dobrá "taktika" pro začínající blogerky, ale rozhodně to nepovažuji za správné. Ještě se mi nikdy nestalo, že by mi vyloženě někdo napsal "odebírej můj a já potom začnu odebírat tvůj", ale často mě blogerky na svůj blog zvou nebo třeba zanechávají odkaz. Na tom nevidím nic špatného, ráda se podívám a i já to tak dělám. Řekla bych, že to je ta správná taktika. Prostě si přečíst článek, vyjádřit se a na závěr třeba zanechat odkaz na blog. Ale rozhodně ne takhle vydírat, je to fakt děs :( Ale ještě horší mi připadá forma tzv. spřátelených blogů, kde platí pravidlo "ty nechodíš ke mě, já nechodím k tobě". To je vážně hodně omezující a právě kvůli tomu jsem zrušila svůj starý ještě dětský blog a přešla na blogspot :)

  OdpovědětVymazat
 9. myslím, že jsem už taky měla tu čest, na blog jsem se ze zvědavosti podívala, nebyl z oblasti, která mě zajímá, komentář jsem smazala. pak slečna psala ještě jednou, taky jsem smazala. nevadí mi odkazy na blog/GA, ale jako součást smysluplného komentu (ne "super blog, pojď na můj", to prostě mažu)

  OdpovědětVymazat
 10. Zvláštní chování :/, nechápu, proč dotyčná vůbec blog píše. Vždyť to má být z "lásky" nebo nadšení pro módu a kosmetiku a ne pro "sbírání" čtenářů. Jak může mít někdo radost ze čtenáře, kterého "získá" takovým vyděračským způsobem, divné... Na tvůj blog jsem narazila náhodou, přes recenze olejíčků na vlasy a líbí se mi, takže máš novou čtenářku, a to bez "vydírání" :-D. Píšeš o produktech fakt hezky a třeba právě ta recenze byla užitečná i pro jednu moji čtenářku, které jsem odkaz přeposlala. Těším se na další tvoje recenze :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Blogy rostou jako houby po dešti (a je to dobře - lidi to baví, je co číst a konkurence je zdravá), což má za následek i různé metody "boje" a to, že jsou různí lidé v blogosféře, kteří mají hranice a vnímání jiné. Osobně za blogerku můžu říct, že mi nic takového nepřišlo. Nevadí mi komentování s odkazem, ale co nesnáším je jen házení odkazů bez obsahu nebo úplně mimo (případně zkopírovaný stejný koment na spoustě blogů ve stejný den...), což dělají i společnosti, které se, stejně jako blogeři, snaží zajistit reklamu. Pozývání do soutěží mi udělá radost, pokud je tomu i normální komentář nebo je to aspoň soutěž tématická. Jako čtenářce mi pak připadá nesmírně trapné jak někdo kopíruje odkaz k sobě pro jistotu víckrát a pod sebou (stačí se podívat na kterýkoliv ze známějších módních blogů a rozkliknout kterýkoliv příspěvek... víme o kom mluvíme).
  Ale jak říkám. Co připadá divné mě, nemusí připadat divné i ostatním... Nicméně u mě na blogu si dělám co chci:) Veronika

  OdpovědětVymazat