Thirty and Giveaway!!!

Ahoj všem,
pamatujete si, co jsem vám slibovala? Ano, byla to Giveaway. Prohlásila jsem, že narozeniny mám sice já, ale dárky dostanete vy. Dnes ji pro vás už mám připravenou, ale vrhneme se na ni až za chvíli. Nejdřív bych chtěla trochu polemizovat nad těmi třicátými narozeninami, které mě 12. července potkaly. Fakt je ten, že si stále stojím za názorem, že 30 je číslo na kterém popravdě není moc co slavit. Proto jsem je nijak zvlášť neslavila a ani jsem nebyla zasypána hromadou darů. Ne že by mi to vadilo, ale u přítele mě to zamrzelo. Myslel si totiž, že když jsem mu v hádce řekla, že od něj žádný dárek nechci, tak jej zkrátka nechci a proto od něj zatím žádný dárek nemám, ach ti muži, znáte je :)
Ale možná od něj nakonec dostanu ten bílý stolek o který jsem si psala ve wishlistu v předminulém článku, uvidíme :)


Nicméně přejdu k věci a klidně přiznám, že mě příchod třicátin hodně rozesmutněl a nebylo to vůbec nic příjemného. Každopádně vaše milé zprávy a přání, která jste mi psali na Instagramu mi udělala velkou radost a hodně mi pomohla. Člověk totiž najednou začne bilancovat, přemýšlet, hodnotit svůj život, ohlížet se zpátky a dychtivě hledět do budoucna. Uvažujete nad tím, jako představu o svém životě jste měli dřív a jaký život tedy ve výsledku máte. Uvědomíte si, že celý život zjišťujete, co se vám líbí, co vám sedí, co by vám mohlo slušet a čemu by jste se měli vyhnout obloukem, protože to není nic pro vás. A nemyslím tím zrovna střih černé sukně (i když ten taky), ale především životní styl. Třeba já se v posledním řekněme desetiletí hodně změnila. Oblečení jsem nosila obvykle méně než více a především výstřihy to bylo skoro moje poznávací znamení, ač do nich paradoxně nemám co dát. Také jsem si libovala v červené rtěnce a večírcích. Přezdívalo se mi Agáta Hanychová nebo Paris Hilton. Ačkoliv jsem chytrá a slušná holka a růžové fandím přiměřeně, přísahám :D

Každopádně každý další rok přinesl nový poznatek. Na večírky už moc nejsem ( jó, to by muselo být něco) a v jedenáct už nejraději ležím v posteli. Možná to ale i souvisí s tím, že když už chodíte do práce, vstáváte ráno a pracujete i o víkendech, tak jednak nemáte tolik času, ale nakonec vlastně ani energie. Než abych šla večer do hospody a seděla v ní do rána, zajdu si s kamarádkou přes den do kavárny nebo restaurace. Příjemné prostředí, kde to nesmrdí a každý druhý není namol a nehulí vám pod nos, zvlášť pokud jste nekuřačka, je k nezaplacení. Den je pak mnohem příjemnější, nemluvě o tom, jaký je život bez kocovin. Ten můj rozhodně velmi příjemný, ale samozřejmě pokud by se sešla parta skvělých lidí, ráda přimhouřím oko a klidně si půjdu "zapařit", o tom žádná :)

"Polonahá" se už také necítím nejlíp. Minisukni končící přesně pod zadkem nemám aktuálně žádnou a i výstřihy volím tak, abych si je nemusela každých 5 vteřin kontrolovat. Což ovšem neznamená, že bych se oblékala konzervativně nebo úměrně svému věku, to zatím opravdu vůbec :) Taky jsem odhalila, že mě vytáčí nadměrná konzumace alkoholu a také pijící mladiství. O drogách ani nemluvím, hned mám chuť křičet, že bych tresty výrazně zpřísnila a nekompromisně postihovala jakoukoliv distribuci i typu "Pepa mi nabídl a bylo to zdarma" a také samotné užívání. Jo, jsem v tom trochu přísná "bachařka", tak mě snad nebudete lynčovat a kamenovat. Možná teď kroutíte nevěřícně hlavou, ale počkejte za pár let. Já dřív taky nebyla svatá a například párkrát hulila trávu, ale dnes mě něco takového ani nenapadne a nelíbí se mi to ani u jiných. Ne že bych si chtěla šplhnout, ale u lidí kolem dvacítky to ještě dokážu pochopit. Každý má chuť zkoušet a experimentovat, ale pokud je vám 25 a výš, tak tam už tolik pochopení nemám.

S příchodem třicítky totiž cítím tak trochu zodpovědnost. Za sebe, za svět, za lidi okolo!  Ne, nechci spasit svět, jen si myslím, že kdybychom se všichni chovali zodpovědněji, rozumněji a tak nějak "dospěleji", bylo by nám všem na světě líp. Nemyslím tím ale, že by jsme měli být usedlí "páprdové", ale zkrátka slušní lidé, kteří stojí za to, jsou druhým pozitivním přínosem, znají hranice, ale přesto umí občas "blbnout" jako děti. A hlavně, dospěla jsem do bodu, kdy chci být na sebe pyšná a chci, aby na mě byli pyšní i mí blízcí, Aby věděli, že žiju život takový jaký chci, že jsem slušný člověk, který nemá problémy se zákonem či s vlastní existencí a nemusejí se za mě stydět.

Co dodat závěrem? Při všem tom přemýšlení jsem na spoustu věcí už přišla. Třeba se nebojím přiznat, že by se mi líbilo se přestěhovat jinam, klidně i na druhý konec republiky. Neočekávám, že by přítel šel oddaně se mnou až bůhví kam, ale zatím mě to netrápí, nikam se nestěhuju. Spíš doufám a pevně věřím, že se co nejdřív přestěhujeme spolu a to někam poblíž, hlavně nechci zůstat tam, kde jsme nyní. Ono, kdo ví, jak se člověku život vyvine a kde jednou skončí, že? Život ve Zlíně mě totiž poslední dobou nijak nenaplňuje ani netěší, chtěla bych se posunout v životě dál.  A přestěhovat se jinam by byl fajn impuls pro "nový život" a ona vytoužená změna. Tady mě to už opravdu svazuje a dusí. Tak uvidíme, nicméně změny jsou v životě potřeba. Člověk by pořád měl jít životem dál. Nezůstávat na místě, protože stagnace je hrozná ponorka, která člověku bere spoustu energie. Je potřeba mít plány a sny... a hlavně za nimi jít :)


Tak jo, tolik filozofické okénko. Určitě mi dejte vědět do komentářů jak to vidíte vy, jestli se věkem také měníte, jste přísnější, možná malinko konzervativnější a hlavně rozumnější. Jestli máte na život už jiné nároky, stejně na lidi okolo sebe a jestli stále, tak jako já, nepřestáváte snít. Teď už jdeme na Giveaway :)

Edit:
Díky pár komentářům mi nedá se k tomu tématu nevyjádřit. Jak mnohé víte, tak jsou to asi dva měsíce, kdy se na blogu objevil dost osobní článek z mého soukromí. Sklidil hodně zájmu jak u vás, tak v okolí mého přítele, které se k němu nečekaně dostalo a věřte, že z toho radost opravdu nemám, zvlášť když můj blog jinak nečtou. Nicméně ač jsem měla mnohdy nutkání jej smazat, neudělala jsem to. Dnes bych ale chtěla pár věcí dodat. Myslím, že problémy ve vztazích jsou přirozené, zvlášť pokud se některý z partnerů "mění". Proto bych se chtěla svého přítele v současné chvíli zastat, protože od vydání toho článku se snažíme problémy řešit. Někdy to jde líp, jindy hůř, ale určitě je to lepší než tehdy. Hlavní je se nevzdávat a zkusit jakýkoli problém řešit, protože vzdát se přece můžete v nejhorším případě kdykoli později. Takže i když jsem k narozeninám dostala jen kytici růží a doufala v něco jiného, tak musím říct, že se z toho nehroutím i když mě to mrzelo, to ne že ne. Beru to zkrátka tak, že pro některé muže je vybírání dárků tak těžké, že jsou radši, když se my ženy prostě jednou sebereme a půjdeme si dárek vybrat samy :) Takže i když tohle úplně podle mých představ nevyšlo, tak stejně moc dobře vím, že to nemyslel zle a ani tak, že by mu to bylo jedno. Jen se až moc snažil splnit mi vyřčené přání :D ... A co si všímám, tak musím říct, že v poslední době se snaží mi víc dávat najevo, že mu na mě a na našem vztahu záleží a nechce jej jen tak zahodit, jinak by to už dávno udělal. Co si budeme nalhávat. Já to mám úplně stejně a i když občas některý den není úplně růžový, neměnila bych, zvlášť pokud se věci začaly pomalu obracet k lepšímu. Navíc pevně věřím, že nás tahle "medializace" vztahu před širým okolím snad i víc stmelila. Vše ale ukáže až čas. Proto děkuji za všechny vaše povzbudivé zprávy, které jste mi od té doby napsali :) ...Ale dost řečí, pojďme soutěžit :)

GIVEAWAY

O co vlastně hrajeme? 
Tentokrát je toho spousta, v balíčku najdete šest laků na nehty, set na manikůru značky H&M, vůni od Essence, vůni New Yorker, deodorant Playboy, dva mono stíny na oči, jedno trio stínů, jedno quatro očních stínů, tvářenku, rtěnku, tři balzámy na rty, pudr na vlasy od Dermacolu, set náušnic a řetízku a přívěškem na krk, nátělník. Myslím, že je toho vážně hromada, co myslíte? A ještě pár šmírovacích záběrů na víc, aby jste si to mohli pořádně prohlédnout :)

Podmínky:
Povinné: 
1. Sledovat blog veřejně přes GFC a Facebook a napsat pod jakými jmény mě sledujete.
2. Napsat svůj email.
3. Mít doručovací adresu v České republice nebo na Slovensku.

Nepovinné:
4. Za sledování blogu přes Instagram můžete přidat další komentář a zvýšit tak své šance na výhru. 
5. Kdo bude sdílet Giveaway na svém blogu či veřejně na svém osobním profilu na FB, může zanechat taktéž další komentář s odkazem kde Giveaway sdílí a opět zvýšit své šance na výhru.
6. Sledovat blog přes Bloglovin.

P.S. Nepovinnými podmínkami mi samozřejmě uděláte velkou radost 


A pozor! Soutěž trvá od 21.7. 2015 do 16.8. 2015! Vítěze vyhlásím o den později a to jak tady na blogu, tak na Facebooku a Instagramu! 


Moc vám všem tedy držím palce a těším se na všechny vaše komentáře jak k článku, tak ke Giveaway. Nebojte, vše napište do jednoho komentáře, já se v tom zorientuju, navíc budu komentáře průběžně rovnou číslovat, aby bylo losování snadnější a já nemusela dlouze počítat. Pro dnešek se ale už opravdu loučím, tak ahoj příště a...


Mějte se krásně ...... Lucy :)

344 komentářů

 1. Sledujem na FB a gfc pod týmto menom :)
  email: andreazuravcikova@gmail.com
  Super ceny ako letne Vianoce

  OdpovědětSmazat
 2. GFC: Hope Less
  FB: Martina Gardoňová
  martgard@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 3. Ahoj, sleduji přes GFB, FB i BL jako Lucie Spěváková.
  Můj mail: jikgf@centrum.cz
  A myslím, že to patří k věku, takové to "zrozumění", sice mi do 30 ještě pár let zbývá, ale taky už kroutím hlavou na šílenými teens, mezi které jsem před pár lety ještě patřila a nebyla taky svatá :D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3
   To jsi napsala přesně, taky kolikrát koukám a sama sebe se ptám, jestli jsem byla vážně taky taková :)

   Smazat
 4. Instagram: queen_of_twirl
  martgard@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 5. GFC Dendy
  denisa.sebestova@email.cz
  Dneska také slavím narozeniny, a výhra vypadá moc lákavě,

  OdpovědětSmazat
 6. sdílení: https://www.facebook.com/martina.gardonova
  martgard@seznam.cz

  Jinak strašně super GA!! :)

  OdpovědětSmazat
 7. Krásna giveaway :) všetko najlepšie k narodeninám a to číslo je u teba na neuverenie,povedala by som tak o desať menej :)
  Sledujem na GFC Nikoleta Hubková, na FB Nika Hubková.
  môj email:nhubkova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 8. Sledujem aj na instagrame:nikusskaaaa :)

  OdpovědětSmazat
 9. GFC & FB: Lenka Ďurčeková
  lenka.durcekova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 10. GFC Nikola Guzmicka
  FB Nikolka Guzmická
  nikky33@centrum.sk

  OdpovědětSmazat
 11. Bloglovin Nikola
  nikky33@centrum.sk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikolko, za sledování přes Bloglovin se další komentář nepočítá a proto tam ani není uvedený, ale moc děkuji a vážím si toho :)

   Smazat
 12. Už nějakou dobu sleduju :) Na GFC netty Vanity a na FB Netty Pleštilová
  A vážně skvělá giveaway :)

  OdpovědětSmazat
 13. GFC: M Š
  FB: Michaela Šäfrová
  safrova.m@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 14. GFC: Janet Sonrisa
  FB: Žanet Heiderová
  e-mail: zaneta.sonrisa@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 15. FB: Daniela Čukylová
  GFC: Dany Čuks
  mail: danycuks@gmail.com

  Wau ty máš 30? vyzeráš asi tak o 10 rokov mladšie :)
  A aby si nemala problém s číslovaním, môžeš použiť môj návod na číslovanie komentárov: TU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14
   Moc děkuji a moc díky i za návod, je super, akorát jej tolik nevyužiju, protože ne každý komentář je soutěžní, jelikož ne každý splní podmínky, proto je čísluju jednotlivě, ale i tak ještě jednou díky :)

   Smazat
 16. GFC, FB: Lucia Balintová
  lucinkabalintova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 17. gfc: Adéél
  fb: zaru mucikexová
  adelkazamrzlova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 18. Sledujem aj na Instagrame ako Dany Čuks :)

  OdpovědětSmazat
 19. Opožděně přeji všechno nejlepší k narozeninám! A důvod k oslavě se vždycky najde!:) Musíš si říkat, že až to bude 40, tak už to bude horší. ve třiceti seš ještě pořád mladá!:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji Gabčo, máš pravdu, ještě jsem na tom dobře :)

   Smazat
 20. Tyjo... tak nejdřív ke článku. Ještě hodně opožděně přeji všechno nejlepší, vůůůbec bych ti 30 neřekla, vypadáš překrásně a víšjak, věk je prostě jen číslo :) Musím říct, že z tvého povídání mi tě bylo hrozně líto. Je mi líto, že přítel je takové pako a nic ti nedaroval (taky mám totiž takové "osvícené" momenty, kdy všem říkám, ať mi nic nedávají a nic neoslavují, ale pak je mi to líto). Moc držím palce, ať smutek a rozčarování z třicítky brzy přejde, i kdyby to mělo znamenat stěhování a razantní změnu. Kdy jindy, než teď by jsi měla měnit to, co nemáš ráda :)

  Všude sleduji jako Primadonna Girl, mailík mám PrimadonnaRealness@gmail.com

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18
   Moc děkuji a pokud jde o mého přítele, tak mě tím sice překvapil, ale aspoň kytice růží mě neminula. Já jsem totiž taková, že mám potřebu dávat dárky ke každé "pi*ovině" ... k Valentýnu, k svátku, k výročí atd. atd :) Tak asi proto mě to zamrzelo, ale asi si za to můžu sama. Příště si ty "osvícené" momenty budu muset odpustit :)

   Smazat
 21. Ještě si přidám jeden za sdílení na FB tu: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1447281592247097&id=1393102930998297

  Sleduji jako Primadonna Girl, mail PrimadonnaRealness@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 22. Všechno nejlepší :-)

  GFC: The world of makeup
  FB Hevi Šedivá
  wormake@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 23. Nádherné ceny! <3
  GFC: Lenka Merková
  FB: Lenka Lenuška Merková
  email- lenus.ka133@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 24. Insta: lenus.ka133
  email- lenus.ka133@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 25. Přeji hodně štěstí, zdraví, lásky, radosti a nových zážitků! Rozhodně využij každý nový impuls a plň si své sny a přání. Myslím, že s věkem každý moudří, zklidňuje se a občas bilancuje, je to přirozené a asi by to tak mělo být. :)
  Dárečky jsou super! :) Sleduji GFC i FB: Ivana Ratajová Mikuličková (hezkakytka).
  hezkakytka@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23
   Moc děkuji za krásné přání Ivi a máš pravdu, když se nad tím tak zamyslím, tak také souhlasím s tím, že je to přirozené a člověk se tomu asi nevyhne :)

   Smazat
 26. Sdílím zde na FB: https://www.facebook.com/ivana.mikulickova.54
  Přeji krásné léto! :)
  hezkakytka@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 27. Prajem veľa šťastia, zdravia a úspechov v živote :) nech sa ti darí tak dobre ako doteraz :) vôbec by som ti netipovala 30! vyzeráš naozaj krásne a mlado takže si z veku naozaj nič nerob:) Chlapi väčšinou pre takéto ženské nálady nemajú pochopenie.. Tiež som nedávno oslávila síce len 18 :D ale tiež som si začala tak sumarizovať život, rozmýšľala som nad minulosťou, nad budúcnosťou a nad vecami, ktoré ma čakajú a ktoré som zvládla.. takže dosť dobre to poznám a chápem ťa :)
  tak a teraz k súťaži, veľmi rada sa zapojím, sú to fakt krásne ceny hlavne sa mi páčia tiene a laky na nechty! doosť štedrá GA:)
  sledujem cez GFC Nikola Orechovská
  FB Nika Orechovská
  nikolaorechovska@gmail.com

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 25
   Nikolko, moc děkuji za nádherné přání a jsem ráda, že takhle "přemýšlivá" nejsem jen já :)

   Smazat
 28. taktiež aj na instagrame pod menom niikulienka:)
  nikolaorechovska@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 29. a tak isto aj na bloglovine pod menom Nika Orechovská
  nikolaorechovska@gmail.com :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za sledování přes bloglovin bohužel není soutěžní komentář, ale příště to budu muset napravit. Každopádně moc děkuji :)

   Smazat
 30. gfc Barbora Perháčová
  fb Barborka Perháčová
  Barborqaaa1@azet.sk

  OdpovědětSmazat
 31. gfc Barbora Perháčová
  fb Barborka Perháčová
  Barborqaaa1@azet.sk
  sledujem aj instagram (meno zašlem v prípade výhry)

  OdpovědětSmazat
 32. GFC i FB Anna Vágnerová
  anna.vagnerova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 33. Sleduji na facebooku jako Marky Řehová a instagramu jako marky_rehova :)

  můj e-mail marky.rehova@seznam.cz :)

  OdpovědětSmazat
 34. Opozdene preji vse nejlepsi, hodne zdravi a at jsi stastna :)
  Sleduji jako Charmedka
  FB Beauty of pink
  charmedka92@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 35. Wau tak to je něco :-)
  Každopádně vše nej nej nej nej!!!
  GFC a FB Markéta Králová
  macu@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 36. Wow to je uzasne :O
  GFC Betty Behanova
  Facebook Betty Behanova
  betty.behanova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 37. Sleduji zde https://www.facebook.com/marketa.kralova.92
  macu@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 38. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 39. Moc pěkná soutěž a ještě jednou všechno nejlěpší.
  gfc Štěppánka Císařová
  fb Steffani Císařová
  stepanka252@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 40. Na instagramu tě slesuji jako _steffani_
  stepanka252@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 41. GFC: Zuzana Kalinová
  fb: Zuzka Kalinová
  makahi@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 42. Tak to je tedy nálož cen :D

  Sleduji pod tímto jménem a email - andrekopecka95@seznam.cz :P

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 42
   Děkuju Andrejko, jsem moc ráda, že se ti líbí :)

   Smazat
 43. Všetko najlepšie prajem!! =)

  msutkova@gmail.com
  GFC: Michaela Crash
  FB: Michaela Šutková

  OdpovědětSmazat
 44. Všetko dobré k narodeninám :) Inak pekný článok :)
  GFC: Kikuška Gračková
  Fb: Kristína Gračková Fb
  e-mail: grackova.kristina@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 45. GFC: Markét. :)
  FB: Maky Popilková
  Instagram: Maky:)
  email: marketka.popilkova@seznam.cz

  Opožděně všechno nejlepší :))

  OdpovědětSmazat
 46. GFC ťa sledujem ako Martinkaa
  FB Martina Onofrejová
  email: martina.leskova@gmail.com

  A srdečne blahoželám k narodeninkám :-) A aj ja mám 30-tku na krku a poviem ti, že je nie dôležité, že koľko máš rokov, ale na koľko sa cítiš a ja sa cítim na 20 :-D

  Krásny slnečný dník :-*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 46
   Tak je pravda, že i já se cítím mladší, sice rozumnější, ale mladší. Přeci jen, blogování, sledování seriálů typu Pretty Little Liars nebo The Vampire Diaries a čtení knížek jako Girl Online není pro třicetileté ženy úplně typické, že? :) A moc děkuji za přání :)

   Smazat
 47. gfc i fb: Vendula Mikulková
  MikulkovaVendula@seznam.cz
  opožděně vše nejlepší :)

  OdpovědětSmazat
 48. Na fb máš like pod Alexandra Bednárová a cez GFC ako Alex B.
  sasanemo@azet.sk
  Skvelá giveaway!

  OdpovědětSmazat
 49. Gfc a fb... Lucka Sondová
  Sondova.lucka@gmail.com

  Mimochodem nádherné ceny a věk krásný, rozhodně žádné číslo, ze kterého by ti mělo být zle :)

  OdpovědětSmazat
 50. Instagram... sondova.lucka
  Mail Sondova.lucka@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 51. Bloglovin Eleria
  Mail Sondova.lucka@gmail.com

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za sledování přes Bloglovin bohužel není soutěžní komentář, ale i tak moc a moc děkuji a držím palce :)

   Smazat
 52. Jé tak všechno nejlepší! :)
  GFC: Anežka Füzéková, FB: Anežka Füzéková, email: anezka.fuzekova1@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 53. 1. Ano, ano
  2. evelinsbook@gmail.com
  3. ano

  OdpovědětSmazat
 54. A na Instagramu jako st.evelin :-)

  OdpovědětSmazat
 55. Ahoj, v první řadě bych Ti chtěla popřát jen to nejlepší, ať se Ti ve všem daří a splní se ti každý sen, na který si jen vzpomeneš :-) Sleduji Tě všude už dlouhou dobu a musím říct, že mě Tvůj věk dneska překvapil :-D Vypadáš nádherně a vůbec bych Ti 30 netipovala :-)

  Petra Škraňková
  e-mail: Skrankova.petra@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 56. GFC a FB Markéta Štefková
  email: stefkova.ma@email.cz
  nejskvělejší giveaway!

  OdpovědětSmazat
 57. GFC: Julie Kročová
  FB: Julča Kročová
  juliekrocova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 58. Bloglovin': Julča
  juliekrocova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za sledování přes bloglovin bohužel není soutěžní komentář, ale moc děkuji :)

   Smazat
 59. IG: juliekrocova
  juliekrocova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 60. 1. Lotte and Fay Blake (GFC)
  FB: Anika Demková
  2. demkova.anika@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 61. Instagram: anniedemko
  demkova.anika@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 62. Bloglovin': Charlottex97
  demkova.anika@gmail.com

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za sledování přes bloglovin bohužel není soutěžní komentář, ale moc děkuji :)

   Smazat
 63. GCF: Camellia, FB: Zdenča P. (celé jméno Ti v případě potřeby pro kontrolu napíšu soukromně), mail: jasmin.a(zavináč)seznam.cz
  A jestli se tento komentář odeslal dvakrát tak se omlouvám, blbne mi net

  OdpovědětSmazat
 64. Želám Ti veľa šťastia, zdravia a lásky :) Musím povedať, že na tridsať vôbec, ale vôbec nevyzeráš - dúfam, že ti to takto vydrží ešte dlho. Veľmi ma pobavilo ako vážne vzal tvoj priateľ tú vec z darčekom. Muži sa nezaprú.
  GFC: Kristy Mignonne
  FB: Kristína Tonková
  mail: kristymignonne@gmail.com

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 63
   Ano, pro jednou chlap naslouchá tomu co ženská říká a jak to dopadne, že? :D Jinak moc děkuji za krásné přání :)

   Smazat
 65. Sledujem tiež na instagrame ako kristymignonne.

  OdpovědětSmazat
 66. Mně to nedá a prostě se musím konečně ozvat. Jen doufám, že má zpráva tady nezanikne v tom moři účastníků soutěže :) Tvůj blog nečtu úplně dlouhou dobu, ale pár měsíců už to bude a za tu dobu jsem si tě stihla moc oblíbit. Ani omylem bych tě netipla na třicet let, vypadáš nádherně a mnohem mladší než většina mých kamarádek, kterým je čerstvě nad dvacet. :) Proč ale píšu - zatím jsem na to nikdy nereagovala, ale není to ani náhodou poprvé, co jsem si všimla, jak píšeš o svém příteli. Pokaždé, když je o něm ve tvých článcích nějaká zmínka, je to něco negativního. Hádky, nevěnuje se ti, nechce svatbu, děti, teď dokonce žádný dárek, i když máš takové důležité narozeniny (i kdybys nastokrát řekla, že nic nechceš, nezasloužíš si snad alespoň blbou kytku nebo čokoládu?). Neznám tě, neznám tvého přítele a nechci rozdávat rady, o které nikdo nestojí, takže se na mě prosím nezlob, že toto vůbec píšu - ale prostě a jednoduše mi přijde, že by ti bylo mnohem lépe bez něj. Takový dojem mám z toho, co jsem tady z těch pár zmínek ve článcích vyčetla... protože kdyby to byly jen malichernosti, asi bys neměla potřebu se nám o tom vůbec zmiňovat. Mám za to, že si zasloužíš někoho, o kom se nebude dát napsat nic jiného než jen hezké věci. :) Ještě jednou se omlouvám, že takhle zasahuju do tvého soukromí, vím, že to není moje starost.
  Clare

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Clare, moc děkuji za milý komentář :) A k mému příteli... páni, já mám za to, že se o něm tentokrát zmiňuji v článku podruhé, asi to budu muset zkontrolovat :) ...Každopádně je fakt, že jsme si prošli těžkým obdobím, to v žádném případě nepopírám. Já měla s příchodem své třicítky určité očekávání a on je neměl. Já jsem to dávala najevo už delší dobu, to že teď vnímám život trochu jinak a že si jej představuju klidnější. Jenže tím, že on je mladší a tím, že chlapi dospívají později, tak pro něj bylo těžké to pochopit, natož se s tím vyrovnat a nedejbože to zcela přijmout za své.. Navíc ona třicítka na krku mě děsila a asi jsem občas hodně tlačila na pilu, ale musím říct, že na to jak se mi dřív opravdu nevěnoval, tak teď se snaží. Snažíme se oba, což znamená, že občas místo toho abych psala článek, tak spolu někam vyrazíme. Dřív se mě neptal jestli chci jít s ním a prostě šel, dnes je to jiné a ptá se mě, za což jsem opravdu ráda. V našem vztahu tedy určitě nastal obrat k lepšímu. Ano, ještě to má své mouchy a není to dokonalé, ale změny se dějí postupně a to je pro mě hlavní. A i když mě občas umí naštvat, tak pořád je to tak, že vím, že mě miluje (a já jeho), protože kdyby to tak nebylo a nevážil by si mě, tak bych v takovém vztahu rozhodně nezůstávala a on samozřejmě také ne. Navíc jsem o našem vztahu opravdu hodně přemýšlela a uvědomila si, že pokud ucítím, že to není ono a že to opravdu nijak nejde, nikam nevede a že jsem permanentně nešťastná, nebudu váhat s tím, abych začala znovu a jinde. Ale jak říkám, momentálně je to tak, že jsem po jeho boku šťastná, všímá si mě, rozmazluje mě a poslouchá skoro na slovo (viz můj výrok, že žádný dárek nechci :D ...ale kytku jsem dostala to jo :) ...) No a občas zlobí, ale už toho "zlobení" není tolik. Každopádně doufám, že už bude dál jen a jen lépe. A mimochodem, má můj obdiv jak se zvládl vyrovnat s nechtěnou popularitou ohledně toho článku, kde popisuju co mi na našem vztahu vadí (vadilo). Jak zmiňuji v tomto článku, bohužel jej četli všichni jeho známí, přátelé i rodina a věřím, že to pro něj nebylo příjemné, takže si opravdu vážím toho, že to vzal dospěle, pochopil mé pohnutky a pocity a dokázal se nad to povznést a něco si z toho odnesl. Myslím, že je spousta mužů, kteří by to nerozdýchali :) P.S. Ještě jednou moc děkuji za komentář a za další tvé komentáře budu i budoucnu moc ráda :)

   Smazat
 67. FB : Aďka Gundová
  GFC : Ad Gundová
  mail : adrikagundova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 68. Instagram : ADULIKSUN
  mail : adrikagundova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 69. Mě to čeká příští rok a taky mě to netěší:-) Do 30 jsem chtěla stihnout spoustu věcí, školu, dobrou práci, cestování, manžela, děti, ale hlavně být šťastná, což jsem, i když zdaleka ne všechno z mých představ se mi podařilo dotáhnout do konce, ale to je život. S tím přítelem mě to mrzí a přeju ti hodně síly ke změnám, abys byla spokojenější.
  Sleduji jen přes GFC jako Jana.
  scruffy@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 67
   Moc děkuji za krásný komentář. S přítelem je to naštěstí lepší než dřív a věřím, že časem bude lépe a lépe :)

   Smazat
 70. Super giveaway! :)
  GFC: Nelly Bellová
  FB: Nelly Bellová
  email: nelly1132002@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 71. Na Instagrame sledujem pod menom nutelalovers11 :)
  nelly1132002@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 72. Ze všeho nejdřív ti přeji všechno nejlepší! A teda, tohle je pořádná hromada krásné kosmetiky ♥
  Přes GFC sleduji jako Caroline Red-haired, na fb také tak :)
  Můj email je xlolkax@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 73. Gfc ervulenka
  Fb eva Richterová
  Ervulenka@seznam. Cz
  Instagram ervulenka

  OdpovědětSmazat
 74. Sleduji jako Renda a na FB jako Renda Sokolová :)
  Email: highheelsandthecity@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 75. A na instagramu sleduji jako girlwithowl :)
  Email: highheelsandthecity@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 76. Takových cen, ty jsi blázen! :O avšechno nejlepší k narozeninám ♥
  FB- Ell Kühner GFC- Ellie xX, Bloglovin- Ellie xX (Ell Kuhner)
  ekuhnerova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 75
   Moc děkuji za přání :) Jinak jsem si říkala, když už Giveaway, tak ať to stoj za to :)

   Smazat
 77. Super ceny :)
  Sleduji všude jako Zuzzmakeup :)
  zuzajda001@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 78. Přeju všechno nejlepší a ať se ti tvé sny splní. Moc mě mrzí jak to s přítelem máš. Drž se! A 30 je jen číslo a ty na to navíc vůbec nevypadáš, takže nemáš proč smutnit. A to že máš úplně jiný pohled na svět než ve 20 je taky úplně normální.
  GFC: bety
  betykrejcikova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 77
   Moc děkuji a s přítelem se to naštěstí postupně zlepšuje, problémy se občas objevují v každém vztahu, ale beru to tak, že je důležité je řešit a poučit se z nich :)

   Smazat
 79. Máš skvelý blog veľmi sa mi ľúbi aj dizajn.
  U mňa prebieha GIVEAWAY o zaujímavé veci, bola by som nesmierne rada keby si sa zúčastnila! :)

  GIVEAWAY /KLIK/

  sydneysleek@centrum.sk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za pochvalu a za pozvání, moc ráda se zúčastním :)

   Smazat
 80. Dodatečně přeji všechno nejlepší. Máš pravdu. S věkem se u mě taky změnil pohled na svět. Skvělá giveaway. :-)
  GFC Genevra, FB Martina Lesová, genevra43@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 81. GFC: Terka Černá
  FB: Teruš Černá
  E-mail: Te-ri-nka@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 82. Odpovědi
  1. Za sledování přes bloglovin bohužel není soutěžní komentář, ale moc děkuji :)

   Smazat
 83. Sdílím - https://plus.google.com/114038359467541295997/posts/gU5fCXTzy7e

  OdpovědětSmazat
 84. GFC: Naomy Jakab
  FB: Némi Jakabová
  E-mail: naomyjakab@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 85. Zdieľam tu: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=705231522942930&id=155147494618005

  OdpovědětSmazat
 86. Odpovědi
  1. Za sledování přes bloglovin bohužel není soutěžní komentář, ale moc děkuji :)

   Smazat
 87. Slova v tomto článku mi přišla velmi blízká. U mě je to tedy trochu jinak, v únoru mi padlo (teprve) dvacet, ale začala jsem přemýšlet úplně stejně. Uvědomila jsem si, že už mi není "náct", přestaly mě bavit kalby a mnohem větší radost mám z odpoledne stráveném v příjemné kavárně nebo restauraci. Už nemám potřebu na lidi vyřazovat tak, že každého hned setřu a že kdekoliv a kdykoliv musím být středem pozornosti. Byl to takový přelom a já jako bych zestárla o deset let a do teď nevím kudy kam, ale snažím se vzít osud do svých rukou a pracuji na určitých velkých změnách ve svém životě :). Nezbývá mi než věřit, že všechno klapne :). Každopádně vůbec bych ti tento věk netipla, vypadáš úžasně, mlaďounce, dokonce bych si myslela, že jsi mladší jak já :D. Giveaway je opravdu úžasná a tak mi to nedá a po roce se zase jednou zúčastním :). Takže, sleduji na GFC jako Rory, přes FB jako Romča Halmichová a email je: roryside@gmail.com :).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 86
   Moc děkuji Romčo, je vidět, že to máme úplně stejně :)

   Smazat
 88. Opožděně všechno nejlepší :)
  GFC: Anna Bezuchová
  FB: Anička Bezuchová
  IG: _Ann_B_
  email: anna.bezuchova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 89. 88. - 89
  GFC: Katarína Sládečková
  FB: Katka Sladká
  IG: Kung-Fu Katka
  Sladeckova219@gmail.com

  Ak sa aj ty pridáš do súťaže, budem rada: http://co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk/2015/07/sutaz-s-findkeyeu-giveaway.html?m=1

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 89,90
   Moc děkuji za pozvání, ráda se zúčastním :)

   Smazat
 90. Všechno hotovo. Sleduju jakk Klára Javorková a instagram mám cleeerbelieber :) a e-mail klarusa2001@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 91. GFC: Anna Truksa
  FB: Anna Truksová
  truksaanna@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 92. GFC: Veronika Halalová
  FB: Verča Halalová
  Halalovave@gmail.com
  Všechno nejlepší!! :)

  OdpovědětSmazat
 93. Sleduji tě také přes INSTAGRAM: halalovave :)
  halalovave@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 94. GFC + FB : Baška Suráková
  email: barbora.surakova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 95. IG : @barsurak
  email: barbora.surakova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 96. GFC: Zuzana Zelienková
  FB: Suesanqa
  zuzka.zelienkova@gmail.com

  OdpovědětSmazat