Bilance a konec???

Krásné silvestrovské odpoledne všem,
nad tímto článkem přemýšlím už řadu dnů a nad tím krokem už řadu měsíců. Těžko říct kde začít, ale asi od začátku. S blogováním jsem začala 28.dubna 2012. Tehdy jsem byla postavena před skutečnost, že můj tehdejší přítel odjíždí studovat a pracovat do zahraničí, že tu budu sama a že potřebuju něco, čím se zabavím a co mě bude přivádět na jiné myšlenky. Popravdě jsem potřebovala nějakou berličku, protože jsem moc dobře věděla do čeho jdu a co mě čeká. Můj předešlý přítel totiž taktéž odjel za prací do zahraničí a mě tehdy dal za úkol na něj "čekat" a začít se poohlížet po společném bydlení. Já byla tehdy pochopitelně nadšená, už i pračku jsem měla pořízenou a čekala jen na něj. Když se vrátil, dlouho neměl čas se se mnou sejít, až to vyvrcholilo změnou stavu na Facebooku na nezadaný. Prostě jsem byla jednoho dne postavena před hotovou věc a "holka poraď si". No a tahle zkušenost mi dala onu pomyslnou životní lekci a pár facek a rozhodnutí, že vztah na dálku už nikdy nestrpím a taky že ne, za tím si stojím dodnes :)
Můj tehdejší přítel, z doby kdy jsem si zakládala blog, ale tvrdil, že jede jen na dva měsíce a že se vrátí. No a vrátil, takže to tehdy dobře dopadlo... ovšem byl to začátek tohoto blogu :)


Když jsem před těmi bezmála čtyřmi lety začínala, tak tu blogování moc neletělo. Obecně se nad takovýma holkama ohrnoval nos, s tím, že jsme cáklé, protože psát bláboly o kosmetice prostě není normální. No a tak o mém blogu tehdy nevěděl nikdo. Ani rodina, ani přítel, ani kamarádky. Nicméně doma jsem musela jít s pravdou ven ve chvíli, kdy mi začaly chodit balíčky ze spoluprací a mamce bylo prostě divné, že mi furt něco chodí a co si to jako pořád objednávám. Tehdejšímu příteli jsem to řekla tuším ve chvíli, kdy jsme se sestěhovali a začali spolu bydlet. Bylo prostě divné zase to, že sedím hodiny u noťasu, něco píšu a tvrdím, že nemám čas a nemůžu dělat nic jiného nebo někam jít. Tehdy jsem se tomu věnovala vážně hodně, šíleně mě to bavilo, čtenáři přibývali a já byla prostě nadšená. Jenže jsem si nějak neuvědomila, že jsem tím zazdila svůj osobní život. Všechno se točilo jen kolem chození do práce, blogu, úklidu doma a nákupu potravin. A můj přítel tehdy fungoval beze mě. Na jednu stranu tvrdil jak je na mě pyšný, ale asi si ani on sám neuvědomil, že je něco špatně a proto tráví tolik času s ostatními a ne se mnou. Myslím, že to v jeho očích začalo vypadat, že si nerozumíme a letos v létě vše skončilo rozchodem. Sice se vídáme dál, ale oficiální vztah nechce. Dál bych to úplně rozvádět nechtěla nebo aspoň ne takhle veřejně. Každopádně kam mířím je to, že jsem si letos uvědomila, kolik energie jsem do blogu a blogování za tu dobu vložila a kolik či spíš co konkrétně se mi vrátilo nazpět.


Víte, já si nesmírně vážím každého z vás, každého svého čtenáře, každého komentáře, každé zprávy ať už na Facebooku, emailu či Instagramu. Je to skvělý pocit. Nebo pozvánky na blogerské akce, o tom se mi před lety ani nesnilo! Doslova splněný sen! Stejně jako je úžasný pocit dostávat nabídky ke spolupracím a mít jich tolik, že si můžete vybírat. Rozhodně nejsem nevděčná, naopak si každé nabídky vážím, ale můj život se dostal do fáze, kdy jsem totálně vyšťavená. V poslední době je toho na mě opravdu mnoho. Rozchod s někým s kým jsem plánovala svůj život a budoucnost a u koho ještě doufám, že to období překonáme a najdeme si k sobě zase cestu, nejlépe oficiální a ne "kamarád taky rád". Stěhování zpět k rodičům a zvykání si na tamní režim. Náročné chvíle v práci, protože pracovat v hračkářství není před vánoci žádný med. Navíc teď po Novém roce přicházejí na řadu inventury a to znamená desítky přesčasových hodin a objíždění ostatních prodejen v republice. Tudíž téměř žádné volno. Je toho moc a když si vezmu kolik jsem toho díky přehnanému blogování ztratila, je mi z toho smutno. Nicméně věřím, že všechno zlé je pro něco dobré a že všechno nakonec dobře dopadne.


Proto si chci dát od blogování pauzu, na začátku roku bych sice ještě chtěla přijít s články o produktech, které jsem dostala k recenzi, ale dál se do ničeho nenutit, naopak nabírat sílu, dát znovu dohromady svůj život, své soukromí, začít zase číst mé milované knížky a nemít žádné "termíny". Vnitřně cítím, že to opravdu potřebuji. Sice mě blogování stále hrozně moc baví, stále mám plány do budoucna, sním o youtube kanálu, o tom, že kdyby jsme se s přítelem k sobě vrátili, tak bych jej do této části svého života také zapojila apod. Každopádně situace je aktuálně bohužel taková jaká je a já opravdu nechci nic lámat přes koleno a dělat to na sílu. Proto se snad na mě nebudete zlobit, když už na blogu nebudu tak aktivní jako dřív, ale přijdu třeba jen se dvěma či třemi články za měsíc. Ono tomu sice tak už v poslední době je, ale zatím jsem to nijak nekomentovala. A když vidím, jak vás čtenářů mého blogu ubývá, jak dokonce během jednoho dne ubylo čtenářů i deset, a to dost možná právě mou neaktivitou, tak mám pocit, že by to už nějaké info pro vás zkrátka chtělo. Takže věřím, že mé rozhodnutí chápete, že se nezlobíte a nepřestanete mě odebírat. Jak už jsem psala, nejde aktuálně o definitivní konec blogu, ale o méně časté přispívání s tím, že jak to bude dál, to zatím nevím.


Tak jo, přemýšlím jestli jsem chtěla říct ještě něco? Vlastně ano, chci říct, že budu moc ráda, když se mnou budete dál v kontaktu. Určitě se nebojte mi napsat email, zprávu na FB, na Instagramu nebo sem do komentářů nějaký milý komentář. Já se na všechny zprávy od vás moc těším, jak budu stíhat odpovídat, tak odpovím a... to je asi dneska všechno. Tak mi držte ve všem palce, rozlučte se se starým rokem podle svých představ, vkročte do toho nového tou správnou nohou, dávejte na sebe pozor a....

Mějte se krásně... Lucy :)


P.S. Obrázky jsou ze stránky Weheartit :)

29 komentářů

 1. Krásně napsané. Přesně tak, věci špatné jsou i pro něco dobré, tak to v životě je. Myslím si že za ty 4 roky je na tvém blogu vidět hodně práce ale občas je hold dobré dát si pauzu. Já bloguji rok a občas když nemám náladu na psaní článků, tak ho prostě napíšu později. Vztah na dálku většinou brzy skončí protože prostě jeden nebo druhý není trpělivý, věrný a chce všechno hned, teď. Ale když jsou na tom dva stejně a z nějakého důvodu teď spolu být nemohou ale do budoucna vidí že by to šlo, vydržet se to dá ale chce to hooodně úsilí z obou stran a nejde tohle přetrvávat navždy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Terko, snad se letos bude dít už jen to dobré :)

   Vymazat
 2. Je pochopitelné, že po tom všem chceš pauzu a já to úplně chápu, dej si volno a "žij" :) Taky si občas říkám, kolik času mi blog žere. Ale vzhledem k tomu, že nemám moc čtenářek, se svět nezblázní, když 14 dní nic nevytvořím, přesto mi pár čtenářek ubylo po delší neaktivitě :( Budu držet palce, aby se Ti nějak urovnal vztah :) A samozřejmě mnoho štěstí v novém roce :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, snad se na mě letos usměje štěstí a vše bude konečně jak má být :)

   Vymazat
 3. Luci, jako kdybych to psala já, akorát já to pořád ne a ne sepsat.. Já doufám, že půjde udělat nějaký kompromis, jak svůj zbylý čas, který mi nesežere práce, rozdělit mezi skutečný život a ten virtuální.. :) Dala jsem si teď pauzu o Vánocích, ale zase bylo pár problémů v osobním životě, takže jsem si ani tak nestihla vše ujasnit.. achjo :D Držím palečky, ať se vše opět k lepšímu obrátí! Moc na Tebe myslím! :* :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji Klárko :* Musíme být statečné :) ...Jak kdysi říkal jeden můj kamarád: "Problémy neexistují, jsou jen malé a velké úkoly." ...ale že jich občas člověk dostane naloženo :D ... tak držím palce, ať to také zvládneš :) :*

   Vymazat
 4. Lucka určite si daj pauzu. Blogovanie má byť zábava a nie povinnosť ... Keď to začína byť povinnosť, tak je čas na pauzu :)
  Aďulik Sun

  OdpovědětVymazat
 5. Já to chápu, občas člověk potřebuje vypnout, uspořádat si život i myšlenky, odpočívat, dělat i to, na co by jinak neměl čas. Chápu, že blog byl a je docela velký žrout času a pokud cítíš, že potřebuješ pauzu a věnovat se sama sobě a čemukoliv jinému než blogování, tak to udělej. Není důvod se zlobit a už vůbec ne Tě přestat odebírat, naopak Tě v tomto rozhodnutí podporuji a do nového roku Ti přeji jen to nejlepší:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji a nesmírně si toho vážím, ono těch článků bude brzy určitě zase víc, jen je potřeba najít rovnováhu, sílu a energii, být pozitivní a čekat to dobré. Pak to přijde, člověk bude šťastnější a psát se zase bude jedna radost :)

   Vymazat
 6. Luc, ak na to teraz nemáš čas či energiu, určite si daj pauzu a keď ťa to opäť chytí, tak sa vrátiš :) Bogovanie má byť zábavou a nie povinnosťou, pretože sa to potom podpíše aj na tvojich článkoch. Určite keď budeš mať čas a inšpiráciu, tak sa sem vrátiš a my sa budeme na tvoje príspevky tešiť. Inak ti prajem krásny nový rok 2016

  Pozývam teba aj tvojich čitateľov na moju extra MEGA GIVEAWAY (4 súťaže v 1) v ktorej si môžeš zasúťažiť o poukážky ale aj o viac ako 40 pruduktov z kozmetiky, knihy či šperky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji Katy, blogování mě baví stále, ale když je člověk z osobního života vyšťavený, tak se nemůže soustředit a přenáší se to i na blog a to nechci. Každopádně snad už to bude brzy zase dobré. Vlastně nejlépe lepší než kdy dřív :)

   Vymazat
 7. Nenuť se už do ničeho, pokud nemáš náladu nebo chuť nebo zkrátka se ti nechce tak na blog nepřidávej nic kvůli čtenářům. Přidávej články pro sebe <3 Jen tak ti to přinese radost.. :) Přeji ti vše nejkrásnější do nového roku a ať věci spějou jen k lepším, a ať se splní tvé přání :)

  Nikola Mills

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji Niki :* I tobě přeji vše dobré a hromadu splněných přání :)

   Vymazat
 8. Já to chápu! :) Je pravda, že blogování zabere spoustu času, když člověk chce své čtenáře udržet a neustále svůj blog obohacovat dalšími novinkami a skloubit to ještě s prací a osobním životem je náročné. Nemá cenu se do něčeho nutit a upřednostňovat koníček nad rodinou, protože to pak dopadá tak, jak to dopadá... Nicméně přeju ti, aby se zas vše vrátilo do starých kolejí a abys byla zase šťastná :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš stoprocentní pravdu! Každopádně pevně věřím, že se brzy zase vše urovná a já se toho štěstí nakonec přeci jen dočkám :)

   Vymazat
 9. Lucinko, já si myslím, že fůra čtenářů se k tobě vrátí třeba i po roční pauze, aspoň já určitě :-), v klidu si odpočiň, načerpej nové síly a uvidíš, co bude dál. Já sama jsem se pustila do něčeho podobného, myslím, že to chce chvíli pauzu od toho internetového světa, navíc mi tak trošku chybí ten původní, který před pár roky existoval, kdy blogovala o proti dnešní době hrstka lidí a jak jsi hezky napsala, každý se bál to někde "roztrubovat" a celkově ta komunita byla prostě o to kouzelnější, aspoň z mého pohledu :-). Jinak hodně štěstí do nového roku, věř, že bude určitě lepší jak tento a vyplní se ti všechny tvé sny, měj se krásně, Vendula :-*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji Vendulko :* Dávám na tebe a věřím, že letos se to zlomí a sny se stanou skutečností :)

   Vymazat
 10. Úplně tě chápu, já taky u blogu dokážu strávit několik hodin a přítel si potom připadá zanedbávaný, když mu vždy řeknu "Ještě chvíli, potřebuju dopsat článek" a tak se teď snažím co to jde, abych zvládala svůj osobní i virtuální život, články si chci psát dopředu, když bude přítel v práci apod. :) Každopádně tobě strašně moc přeju, abyste se k sobě s přítelem opět vrátili a tys byla šťastná :) Tvou menší aktivitu na blogu jistě všichni věrní čtenáři pochopí a budeme rádi za každý článek :) Přeji ti, aby se ti v Novém roce dařilo a splnilo vše, co si přeješ, určitě bude lépe než ten minulý rok! :) Jinak moje mamka se taky hrozně divila, co mi to pořád chodí za balíčky, ale už si zvykla :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zanedbávat vtah byla hloupost. On to chlap vydrží, ale žít v tom několik let, to už je záhul, tak držím palce, abys našla zlatou střední cestu :) a moc děkuji, letos už čekám jen na to dobré :)

   Vymazat
 11. Lucinko, super rozhodnutí, konečně ses rozhodla udělat něco pro své pohodlí... :-) Tvůj blog mám ráda a je asi jediný, kde čtu každý článek, a to moc na čtení nejsem :-D Ale k tomu všemu co se ti v loňském roce stalo, tak si myslím, že si pauzu (a je jen tvá věc, jak bude dlouhá) zasloužíš :-) Ono se to sice nezdá, ale jsou důležitější věci v našich životech než otročit něčemu, co tě vyčerpává. Přeju ti, ať je pro tebe tento rok přesně podle tvých představ :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji Marti :*, letos opravdu potřebuji vložit energii jinam než do blogu a v každém případě věřím, že se mi vynaložené úsilí vrátí :)

   Vymazat
  2. Vážně ti moc ze srdce přeji abys byla šťastná a tenhle rok prožila podle svých představ :-) :-*

   Vymazat
 12. premyslim o necem podobnem, ale taky to nejak ne a ne sepsat. kazdopadne to naprosto chapu a schvaluju, je to tvuj blog, ale hlavne tvuj zivot :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, blog sice miluji, ale své osobní štěstí si utéct nenechám :)

   Vymazat
 13. Rovno si mohla napisat ze chodi za tebou iba na sex :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chápu, že to vybízí, ale rozhodně ne každá noc, kdy jsem u něj, má tento scénář ;) ... nezlobila bych se za něj, ale opravdu se to pokaždé neděje :)

   Vymazat