Jednoduchý způsob jak se zdokonalovat a uspět :)

Mnozí si možná myslí, že když píšu beauty blog, tak mě nic jiného než kosmetika a šminky nezajímá. To je ovšem velký omyl, protože věcí a témat o která se zajímám je mnohem víc. Letošní rok je pro mě určitě přelomový, důvodů je mnoho a jedním z nich je i ten, že se snažím pracovat také sama na sobě. Zajímám se o motivační tématiku a osobní rozvoj, protože chci být lepší. Chci vést úspěšný život, být šťastná, spokojená a plnit si své sny. Chci umět nakládat se svým volným časem, organizovat jej tak, abych konečně vše stíhala a nebyla ve stresu. Chci dělat víc pro své zdraví a být na sebe pyšná, že jsem dosáhla všech těchto svých vytyčených cílů.

Pamatuji si jedno krásné motto: "Zadek jaký chceš, nezískáš sezením na zadku, který máš!" Tahle skvělá motivační věta poukazuje na jedno. Člověk nic nezíská zadarmo, štěstí z nebe nepadá a jen chtít? Tak to určitě nestačí. Pokud něco chceme, musíme pro to něco udělat, jen tak si zasloužíme naši vysněnou odměnu. Jak už jsem sama naznačila, nechci toho zrovna málo, vlastně toho chci změnit ve svém životě docela dost. A protože já sama nemám ráda "kecálky" a "slibotechny", bylo mi jasné, že pro své cíle musím začít něco dělat hned. Nečekat na ta známá "až" ... se to bude hodit, bude čas, bude nálada, udělám předtím ještě tohle nebo tamto,  bude ta správná konstelace hvězd. Popravdě mám na všechna ta odkládací "až" alergii. Vážně mě štvou, protože věřte mi, nic na vás čekat nebude. Nikdy nebude lepší chvíle než tahle! Odkládání nikam nevede a když budete věci odkládat, nedostanete se k nim ve většině případů nikdy. Tak proč si nechat protékat své štěstí a spokojenost mezi prsty? Věci ke kterým jste se odhodlali a pro které jste se rozhodli udělejte HNED! Tak jako jsem s tím začala já. 

Upřímně? Docela velkou náhodou bylo, že ve chvíli, kdy jsem začínala spřádat plány jak na to či ono, dostala jsem nabídku na vyzkoušení libovolného kurzu se stránek VímVíc.cz. No, ne nadarmo se říká, že ve chvíli kdy potřebujeme popostrčit, tak je nám sesláno malé znamení, hotový osud, nemyslíte? O stránkách VímVíc.cz jsem totiž slyšela úplně poprvé, stejně tak o tom, že bych nějaký kurz mohla "navštěvovat" či spíš jej sledovat online a tak se díky němu vzdělávat. Ale ono to tak opravdu funguje. Portál VímVíc.cz totiž nabízí desítky kvalitních online video kurzů. V nabídce jsou kurzy zaměřené na jazyky, podnikání a byznys, osobní rozvoj, finance, kariéru, marketing, development, web, zdraví a krásu, design, práci s PC, fotografii, video a další. Za každým z těchto video kurzů stojí špičkový lektor, který vás kurzem a jeho lekcemi provede a bude vám skvělým učitelem. Někteří lektoři navíc pro své kurzy připravili i výukové materiály jako e-booky, pracovní sešity či praktické příklady, které se vám budou hodit. Že vás tento koncept zaujal a chcete jej zkusit? Není nic snazšího, jak tedy na to? Celý postup je následující. Ve chvíli, kdy vás zaujme některý z kurzů a rozhodnete se jej absolvovat, musíte si jej jednoduše pořídit. Základem je, že se na stránkách VímVíc.cz zaregistrujete. Jakmile jste registrovaní, můžete si kurz koupit. Ve chvíli, kdy jej máte koupený, tak k němu už máte neomezený přístup a lekce si pak můžete pouštět kdykoli vás napadne a tolikrát, kolikrát uznáte za vhodné, protože "opakování je matka moudrosti" a "cvičení dělá mistra",  nemám pravdu? Může se ale stát, že některý kurz ještě nebude spuštěn a bude v tzv. "předprodeji", což znamená, že se zatím připravuje. V tom případě se do kurzu zapíšete, zaplatíte jej a pak už jen čekáte na chvíli, kdy bude spuštěn. Jak vidíte na online video vzdělávání není nic těžkého. Mně osobně se tato platforma a celý koncept neuvěřitelně líbí a i kurz který jsem si pořídila já a který se týkal psaní blogu, mě maximálně obohatil a byl mi přínosem do dalšího blogerského života. Dozvěděla jsem se díky němu spoustu věcí a nahlédla i pod pokličku psychologie. Zpočátku mi první lekce přišla nemastná neslaná. Lektor stál a mluvil před bílým pozadím což mi přišlo strohé, odfláknuté a nezajímavé, nicméně jsem postupem času došla k závěru, že mě aspoň nemá co rozptylovat a já se můžu plně soustředit na obsah konkrétních lekcí. Za sebe tedy říkám rozhodně "ano", online kurzy mají smysl a opravdu mohou pomoci. Já sama se už moc těším až si pořídím nějaký z dalších kurzů, které stránky VímVíc.cz nabízejí. Pro začátek mě určitě láká kurz "Fitkoučing - Jak být fit" či "Jóga pro začátečníky"


A popravdě ani chvíli nepochybuji o tom, že některý z kurzů zaujme i vás. Třeba kurz "Staň se Youtuberem" nebo "Kurz sebeobrany pro ženy" či kurz "Získejte práci snů".  Upřímně doufám, že kurzů bude na stránkách jen a jen přibývat, protože mě tento způsob sebevzdělávání baví a hlavně je maximálně praktický, protože se plně přizpůsobuje vašim časovým možnostem a potřebám. Kde jinde se můžete díky lektorovi vzdělávat třeba ve tři ráno? Za sebe tedy stránky rozhodně doporučuji, protože jde o skvělý způsob jak na sobě pracovat, vzdělávat se a být den ode dne lepší. Pokud tyhle kurzy zaujaly i vás, určitě mi o tom dejte vědět, váš názor mě rozhodně zajímá! Napište, jestli jste už něco takového zkoušeli, jestli by jste do toho něčeho takového šli a jaké kurzy vás zaujaly. A když se zmíníte i o tom, jak vidíte sebevzdělávání a zdokonalování vy, jestli se něčemu takovému věnujete a v čem se zdokonalujete konkrétně, budu jen ráda. A určitě mi taky nezapomeňte napsat, jestli vás to, že pro sebe něco děláte, činí šťastnější a spokojenější, mě totiž rozhodně :)

Moc se tedy na vaše komentáře těším, děkuji za ně a uvidíme se zase u příštího článku, tak ahoj a...

Mějte se krásně... Lucy :) 

4 komentáře

 1. Sebevzdělávání se věnuju stále. Vidím, že Vím víc bere blogerky útokem. Nedávno jsem si u nich koupila jeden kurz a byla to hrůza. Dozvěděla jsem se za peníze věci, které jsem si mohla vygooglit zadarmo. Naštěstí byli uznalí a vrátili mi kredity. Přesto už bych do těchto kurzů neinvestovala ani korunu. Vlastně ani nevím, jak využít vrácené kredity

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě mrzí, ale asi je to kurz od kurzu, všimla jsem si, že je možnost natočit si svůj vlastní kurz, info je tam na stránkách. Takže určitě záleží na tématu i konkrétním lektorovi. Každopádně souhlasím s tím, že vygooglovat se dá ledasco, nicméně mi přijde, že lidé jsou dnes dost líní si něco takto hledat a daleko víc ocení, když jim je něco naservírováno se vším všudy až pod nos :)

   Vymazat
 2. sebavzdelavianiu osobnemu rozvoju sa venujem :) baví ma to. Bola som na dvoch kurzoch, UZASNE! dalo mi to do zivota vela, viac ako knihy a nahravky, napr. Andy Winson alebo NLP akademiu , ked ich nepoznas urcite klikni do googlu tito ludia su u mna top ♥

  http://teenmumy.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O Andy Winsonovi jsem slyšela už mnoho a samu chválu, věřím že je jeden z těch nejlepších v oboru :)

   Vymazat