#instadetox = tajemství krásné pleti

Jestli něco zbožňuji, tak rozmazlovací chvilky. Takové ty dny, kdy mám volno, nemusím do práce, jsem sama doma a mám nějakých pár hodin jen pro sebe. Ano, sice musím většinou uklidit, nakoupit a podobně, ale i tak stíhám ony zmiňované "moje chvilky", kdy dělám něco jak pro své tělo, tak pro svou duši. Pro mě osobně je to totiž neuvěřitelný relax, kdy můžu skutečně úplně vypnout a hodit starosti za hlavu. Jednoduše si třeba nanesu pleťovou masku, koukám na videa na Youtube nebo oblíbený seriál, čtu si ať už knížku či časopis a celý svět okolo je mi v tu chvíli jaksi ukradený. A právě kvůli oblíbenosti takových okamžiků u mě doma najdete pleťových masek opravdu velkou spoustu. No vážně, poslední dobou mám pocit, že víc než v dekorativní kosmetice se vyžívám v pleťových maskách a i přesto mám pocit, že jich stále nemám dost. Vlastně bych chtěla mít snad všechny, protože logicky musím najít ty úplně nejlepší. Dnes bych vám ale chtěla představit jedny z těch, které jsem si oblíbila. A to nejen proto, že jsou skvěle dostupné (najdete je totiž v drogeriích), ale také proto, že rozhodně nezruinují vaši peněženku. Těmi maskami nejsou žádné jiné než jílové masky od značky L´oréal Paris, které se na našem trhu objevily loni na jaře a které jsem od značky L´oréal dostala už tehdy k vyzkoušení. Mám s nimi tedy už dlouhodobou zkušenost, takže si myslím, že je ideální chvíle s odstupem času posoudit jak fungují či naopak třeba nefungují.


L´ORÉAL PURE CLAY Detox Mask


Maska s názvem Detox Mask je ze všech tří rozhodně mou nejmilejší. Má černou barvu a na starosti má hloubkové čištění a detox pleti. Obsahuje 3 druhy čistících jílů (kaolin, montmorillonit a marocký jíl) a aktivní černé uhlí. Její předností kromě hloubkového čištění pórů je i to, že eliminuje nedokonalosti pleti (má tedy léčivé účinky a zároveň nedokonalostem pomáhá i předcházet), absorbuje maz a nečistoty a rozjasňuje pleť. Navíc bývá hodně často označována za "dupe" legendární GLAMGLOW  Supermud. To ale bohužel posoudit nemůžu, protože s ní nemám zkušenosti. Co se týče GLAMGLOW, zkoušela jsem jen Youthmud. Ale pokud je opravdu stejná jako Supermud, tak je určitě hloupost nezvolit spíše tuhle levnější variantu, když výsledek by měl být téměř stejný. Protože co se týče účinků, mohu říct, že mi skutečně funguje. Opravdu mám díky ní pleť čistější a to do hloubky, zářivější, hladší, při pravidelném používání se mi tolik nemastí a hlavně i nedokonalosti mě momentálně netrápí. Za mě je tedy opravdu skvělá!L´ORÉAL PURE CLAY Purity Mask


Pure Clay je čistící a zmatňující maska s obsahem eukalyptu a taktéž tří již výše zmiňovaných jílů a to kaolinu, montmorillonitu a také marockého jílu. Ač mi účinky čištění pleti přijde trochu pozadu za černou kolegyní Detox Mask po které sahám raději, tak i přesto si vede velmi dobře. Pleť sice nevyčistí až tak hloubkově, nicméně i tak je pleť na první pohled čistější, svěžejší a zářivější. Mimoto je pleť na dotyk krásně hladká, sametová a příjemně matná a taktéž se následně mastí mnohem méně. Navíc pokud máte pleť už důkladně vyčištěnou, nebo čistou obecně a hloubkově ji čistit není potřeba, tak pomáhá Purity Mask tento stav, kdy není nutné další extra hloubkové čištění, bez problémů udržovat.L´ORÉAL PURE CLAY Glow Mask


Jestli na něco slyším, tak na sliby o rozzáření pleti. Zdravá a zářivá pleť je podle mne stejně jako úsměv tím nejkrásnějším šperkem, který můžete mít a hrdě jej nosit. A věřte nebo ne, není mnoho věcí, které fungují a za které bych se mohla zaručit. A pokud mám být upřímná, tak vám mohu říct, že pokud nebudete mít pleť krásně do hloubky vyčištěnou, čekat zázrak od této masky asi není úplně na místě. A vlastně se to netýká jen této masky. Pokud bude na pleti vidět, že se o ni vůbec nestaráte, nikdy nečekejte že vás jakýkoliv takový produkt spasí a vy budete mít pleť jako z reklamy, tak to bohužel není. Základem zářivé pleti je především pleť čistá, která jde ruku v ruce s pletí zdravou. A pokud máte tento základní stavební kámen položen, pak se teprve můžete těšit na nějaké výsledky. Jak se říká, musíte začít doslova od píky. I když pravdou je, že výsledek můžete vidět třeba i bez čisté pleti, ale určitě nebude nikdy takový o jakém sníte a jaký očekáváte. Když jsem totiž Glow Mask zkoušela loni poprvé, v době, kdy má pleť byla celkem zanesená nečistotami, unavená a zašlá, tak jsem žádný extra výsledek nezaznamenala, vlastně vůbec žádný. V té době jsem sice mnoho pleťových masek doma měla, ale byla jsem líná je používat a má pleť podle toho vypadala. Byla zvyklá jen na večerní odlíčení i když důkladné a ráno na čistící gel. Zatímco dnes, kdy si udržuji pleť díky těmto, ale i jiným maskám co nejčistší, tak jsem s výsledky této masky rozhodně spokojená. Pleť mám po ní hned zářivější, vitálnější a plnou energie. Za což vděčím nejen složení ze tří druhů jílů, ale i červené řasy a tomu, že tato maska má skvělý exfoliační účinek. Obsahuje totiž malá zrníčka, které vám během toho co ji smýváte peelingují pleť.Tolik k jednotlivým maskám, teď se na ně podíváme obecně. Všechny tři masky obsahují trojici jílů: marocký jíl, kaolin a montmorillonit. Pokud vás zajímá co který jíl umí, tak je to tohle:

Marocký jíl - očišťující jíl s vysokou koncentrací minerálů, rozjasňuje pleť
Kaolin - vysoce účinný přírodní jíl, absorbuje nečistoty a přebytečný maz
Montmorillonit - jíl bohatý na minerály, eliminuje nedokonalosti a záněty

+ černé uhlí (pouze v Detox Mask) - detoxikační účinky + magnet na nečitoty
+ eukalyptus (pouze v Purity Mask ) - očisťující a detoxikační účinky
+ červená řasa (pouze v Glow Mask) - přináší exfoliaci + hladkou pleť

Všechny masky se velmi dobře nanáší, protože mají příjemnou krémovou texturu. Detox Mask a Purity Mask mají texturu více hutnou a tužší. Na pleti se nechávají do zaschnutí, to je cca 10 minut, poté se smyjí vodou. Aplikace se doporučuje 1x až 3x týdně. Já osobně se kloním k tomu, že 3x týdně je to ideální. Jinak balení je bytelné, kvalitní a působí luxusně. V kelímku najdete 50 ml produktu, který vám vydrží až na deset použití a cenově vyjde na cca 250,-. Nově se ale Detox Mask a Purity Mask prodává i v 6 ml  pytlíčcích na jedno použití. A jen tak mimochodem, tyto masky nemusíte používat každou zvlášť, ale můžete je na pleti i kombinovat. Znáte pojem multimasking? Ne? Jde o to, že si na různé části obličeje nanesete různé masky podle toho co které část obličeje nejvíce potřebuje. Musím říct, že já teda až taková hračička nejsem, ale výsledek je zábavný, fotogenický a přímo vybízí k tomu jej sdílet na sociálních sítích pod hashtagem #instadetox. Uf, snad jsem zmínila vše podstatné. Co říci závěrem?


Starejte se o svou pleť, to je opravdu základ. A pokud pleťové masky nepoužíváte, určitě to zkuste. Pro začátek investujte do těch čistících, protože výsledky opravdu stojí za to. Hlavně ale mějte na paměti, že klíčem k tomu všemu je i pravidelnost. A to nejen používání pleťových masek, ale i pravidelnost každodenního čištění pleti ráno a večer. A jestli pleťové masky už používáte, určitě mi o tom napište do komentářů. Pochlubte se s tím jaké máte nejraději a také s těmi, které jsou podle vás nanic. A jestli máte zkušenosti i s těmito od L´oréal Paris, určitě mi o tom dejte vědět. Na všechny vaše komentáře se už moc těším.


12 komentářů

 1. Mám černou a ta je perfektní, používám ji hodně ráda a také dělá to co má. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle mě je ta černá ze všech tří nejpovedenější :)

   Vymazat
 2. Měla jsem tu červenou - cihlovou a byla jsem spokojená.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta mi k srdci až tak nepřirostla, ale třeba se to ještě zlomí :)

   Vymazat
 3. Mám černou a jsem velice spokojená :)

  OdpovědětVymazat
 4. majú krásne luxusné balenia, hneď by som ich vyskúšala :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovědětVymazat
 5. Už dlouho po nich pokukuji, ale ještě jsem nebyla schopna si žádnou pořídit :/
  Nejvíce mě zaujala ta černá :)

  www.ftcfblog.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tu černou mohu maximálně doporučit, je skvělá :)

   Vymazat