About You... aneb o vánocích je čas myslet i na sebe

Také už nakupujete vánoční dárky? Nechci nikoho děsit nebo nedejbože honit po obchodech, ale myslím si, že už všichni máme nejvyšší čas. Já už jsem totiž začala a abych se přiznala, občas mi ujede oko a taky ruka a sem tam objednám něco pro sebe. A někdy se vyloženě zapomenu a vybírám sama sobě zcela cíleně. Posledně se mi to podařilo v rámci prozkoumávání e-shopu About You. A neříkejte, že jste o něm ještě neslyšeli. Tak masivní propagace tady dlouho nebyla.
Na jednu stranu všeho moc škodí a nepochybuji o tom, že tak extrémní reklama může někoho odrazovat. Mě to v první chvíli taky úplně nepohltilo. Nejspíš proto, že jsem měla jiné starosti a spoustu povinností, kam brouzdání po obchodech ať už virtuálních tak kamenných, rozhodně nepatřilo. Ale pak se situace uklidnila a znáte to....Podívala jsem se do kalendáře, na čerstvou výplatu na mém účtu a už to jelo. V první řadě jsem čekala na políbení můzy, protože vymýšlení vánočních dárků mi jde rok od roku hůř. Trochu mě osvítilo, ale žádná velká hitparáda to nebyla. A tak jsem si rozhodla spravit náladu a vzpomněla si na to, že jsem na stránky About You ještě pořádně nezavítala a že když kolem toho bylo tak velké "haló", mohla bych zjistit, jestli to bylo oprávněně.

Najela jsem na hlavní stránku a koukám. Web je jednoduchý, čistý, minimalistický. Orientace na stránkách intuitivní, všechno přehledné. Sortiment je jak pro ženy, tak pro muže a děti. Kategoriím vládne oblečení, následuje spodní prádlo, boty, doplňky, sport. Nechybí kategorie "Premium" nabízející dražší značky a k tomu jako protipól kategorie "Výprodej". Hodně fajn je i Kategorie "značky" pro případ, že hledáte něco od konkrétního výrobce. Mimoto každá kategorie je rozdělaná do dalších sekcí. Docela zajímavý nápad je i sekce "Outfity" či "Stories". Ti méně kreativní z nás tam mohou buď načerpat inspiraci, nebo celý outfit "obšlehnout". A kéž by to někteří skutečně dělali, protože ty kreace, které člověk na ulici občas vidí, jsou takový masakr, že mám strach, aby mi to nevypálilo oči. Ale samozřejmě naprosto chápu, že některé lidi nezajímá co se k sobě hodí a co ne, natož móda jako taková. Nicméně věřím, že jste pochopili, jak jsem to myslela. Nikomu se neposmívám, jen sem tam imaginárně lomím rukama, stejně jako můj dědeček, když mě vidí v roztrhaných džínách nebo v zimě bez čepice. Prosím vás, jen dodávám, že ty roztrhaný džíny v zimě vážně nenosím a nenosím je ani teď v říjnu. Jsem totiž děsná zmrzlina a kosu klepu už v patnácti stupních. Ale to jsem dost odbočila, takže zpátky k tématu.


První co jsem začala na About You zkoumat, byly šaty. Ne, jasně že teď žádné nepotřebuju, ale podívat se přece můžu. Pak jsem zabrousila ke spodnímu prádlu, protože toho není nikdy dost. Tam jsem mrkla na své oblíbené značky jako Calvin Klein, S.Oliver, Esprit, Tommy Hilfiger a při prohlížení prádla Calvin Klein mě napadlo mrknout ještě na dámské plavky . Možná si ťukáte na čelo, jestli nejsem náhodou padlá na hlavu, když si chci kupovat plavky po sezóně. Ale, asi takhle...


Většina z nás (a já do té skupiny lidí většinou patřím taky) shání sezónní věci přesně v okamžiku, kdy ta konkrétní sezóna nastupuje, což je logické a rozhodně na tom není nic divného. Jenže to má háček, protože to takto děláme skoro všichni, tak jsou obchody totálně přebrané. Ve výsledku buď nemůžete sehnat svou velikost nebo požadovanou barvu, střih či styl plavek. No nekoukejte na mě tak, přesně z tohoto důvodu jsem si letos žádné nekoupila a vystačila si se dvěma z loňska. Ale štve mě to, ne že ne. No a takhle na přelomu podzimu a zimy je sice po sezóně, ale světe div se, plavek je najednou na e-shopech zase dost. Samozřejmě ne na všech, z některých zmizely úplně, ale tam kde jsou k mání celoročně, je plavkový sortiment většinou zase doplněný.


No a proto mi to nedalo a musela jsem se na nabídku plavek Calvin Klein podívat. Popravdě řečeno, v mé velikosti jich měli hned několik a samozřejmě už byl problém si vybrat jen jedny. A to ani nemluvím o tom, že jsem si nakonec vyselektovala plavky všech značek mé velikosti, které měli skladem. O takovém výběru by se mi na začátku plavkové sezóny ani nesnilo. Schválně vám ukážu některé z těch, které mi padly do oka. Některé jsou výrazné či zajímavé, jiné naopak tradiční a sofistikované. Pro mě totiž vždy záleží na momentální náladě a psychickém rozpoložení a to nejen u plavek, ale u oblečení celkově. Někdy chci být zkrátka vidět a jindy bych byla nejraději úplně neviditelná. Určitě mi tedy v komentářích napište, jak se líbí mnou vybrané plavky vám, a schválně zkuste uhodnout, které pro mě tentokrát byly ty nej. Já vám to v komentářích prozradím. Mimochodem, musím říct, že se mi vybíralo příjemně, protože u každých plavek byly samozřejmě uvedeny maximální možné informace včetně těch o materiálu a způsobu udržování.A na jaké značky jsem se zaměřila? Klasikou byl Calvin Klein, Esprit, S.Oliver, Tommy Hilfiger, Pepe Jeans, Roxy, Rip Curl, O´Neill, Billabong, Bruno Banani a hodně mě zaujala i značka Jette.


No a možná se ptáte, co je ta hlavní informace či  poselství, které si máte z dnešního článku odnést. Pozor, jsou dokonce tři. Za prvé: Nikdy nezapomínejte na sebe a i když se to třeba aktuálně moc nehodí, nebojte se udělat si občas radost a rozmazlovat se. Za druhé: Nikdy nic neodkládejte a nenechávejte na potom, většinou spláčete nad výdělkem. A za třetí: Buďte vždy připravení předem, chytněte příležitost za pačesy a nenechávejte ji čekat moc dlouho. (A jen tak mimochodem, to platí ve všech oblastech.) Takže pokud si hodláte kupovat příští rok plavky, udělejte to včas, třeba hned. Ještě dnes, tento týden nebo popřípadě za měsíc. Pokud máte konkrétní představu a víte co chcete, vyhnete se tak během sezóny zbytečnému zklamání. A to si myslím za to určitě stojí. Já na About You totiž narazila na spoustu krásných kousků a samozřejmě nejen mezi plavkami. Tento e-shop totiž nabízí více než 500 značek, takže věřím, že si vybere opravdu každý. Navíc doprava je zdarma a pokud nechcete platit za zboží předem, není problém si jej nechat zaslat na dobírku. Tak co, odoláte?
Určitě mi napište do komentářů jestli tento e-shop znáte, jestli jste na něm už nakupovali nebo se k tomu třeba teprve chystáte. A nezapomeňte si tipnout, které plavky se mi líbily nejvíc.


4 komentáře

 1. Na About You jsem objednávala minulý týden dárky k vánocům. U nás se dává na Vánoce i oblečení, protože se hodně dobře známe a víme co se komu líbí. Jo a ty plavky od značky Jette jsou opravdu nádherné, škoda, že jsem si článek nepřečetla dřív, asi bych si nějaké pořídila. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdy není pozdě, ani se nenadějeme a zase bude léto a plavky budou opět potřeba, uvidíš ;)

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Doporučuji omrknout, já tam mám už vyhlédnutou další fůru věcí :)

   Vymazat