Jak se dělá svatba aneb #svatebnídeníček č.1

Pokud mě už nějaký ten pátek sledujete na sociálních sítích, jistě vám neušlo, že se budu v srpnu vdávat. A jelikož jsem vám slíbila, že si přípravy nenechám pro sebe, tak je ten nejvyšší čas, aby jste se toho stali součástí. A co to znamená? Čeká vás několik článků se svatební tématikou. Ono se to totiž nezdá, ale je potřeba zařídit tolik věcí, že psát bude opravdu o čem. A já věřím, že vás celý ten děj bude bavit stejně jako mne. A že se vám třeba tenhle #svatebnídeníček bude hodit ve chvíli, kdy začnete chystat svatbu vy. Ale všechno vezmeme postupně.

                     

Asi úplně první věcí, kterou je dobré se zabývat je termín, proč? Protože spousta svatebních míst ať už na obřad či na hostinu je zabraná i rok dopředu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Věřte, že je to má vlastní zkušenost. Takže i když se říká, že svatba má být do roka a do dne od zásnub, tak počítejte s tím, že to dost možná neklapne. My třeba máme svatbu na dvouleté výročí zásnub, aby se to dobře pamatovalo, logicky, že jo? A navíc i numerologie říká, že datum by mělo být o.k. Kromě toho, léto je mé oblíbené roční období a na konci srpna by už nemuselo být to největší horko. Snad to tedy bude win-win pro všechny. Mimochodem, malý postřeh. Místo pro svatební hostinu jsem měla vybráno rok a půl předem. Paní se mnou počítala, ale se zaplacením zálohy se ozvala zhruba rok dopředu, protože měla další zájemce. To jen pro představu, že i ten rok dopředu pomalu nestačí.A to už jsme vlastně u výběru místa svatby a hostiny. My třeba budeme mít hostinu ve stodole plné "insta světýlek." Kromě toho, že se mi tento aktuálně trendy styl svatebních stodol líbí, tak mi přijde i maximálně pohodlný pro všechny zúčastněné. Kdo nebude ctít být zavřený uvnitř, může trávit den venku na čerstvém vzduchu před stodolou. Žádná neútulná a zbytečně formální restaurace, kde je člověk celý den zavřený. Myslím si, že spoustu volnosti a zeleň okolo každý ocení. A protože máme obřad na zámku, tak si přijdou na své i milovníci tradičnějšího pojetí tohoto dne.Dalším bodem, který je maximálně kreativní a mně asi úplně nejbližší, protože se se tak můžete krásně vyjádřit, ukázat co je vám blízké, a dát do toho kus sebe, je celkový koncept a styl svatby.
Aktuálně je trendů hned několik. Co tak vidím okolo sebe, tak převládá rustikální styl, takže svatby ve stodolách, na loukách, chatách, spousta dřeva a juty.
Neuvěřitelné kouzlo mají i svatby ve stylu boho. Plno květin, lapačů snů, macramé, peříček...
Oproti tomu jsou tu vintage svatby s dobovými dekoracemi. Které když namixujete s boho stylem a klidně přidáte i něco rustikálního, tak získáte dechberoucí výsledek. Možná vám něco říká styl "boho glam" či  "boho chic" a to je přesně ono! Naprostá dokonalost.
A na koho je všech těch "pičičand" a dekorací až moc, ocení nordic styl. Je minimalistický, čistý a přesto útulný. Zkrátka hygge, však to znáte.A jakmile máte v těchto věcech jasno, tak už vám ke zdárnému zařizování stačí jediná věc a to počet hostů. My jich tedy máme docela dost, ale kolik jich budete mít vy, je jen na vás. Není žádná povinnost mít hostů tolik a tolik, klidně můžete mít jen svědky a udělat si tak svatbu úplně neformální. Chápu, že každý netouží být středem pozornosti. Já teda taky ne, ale určitě víte jak to myslím.No, myslím, že už jsem prozradila a naznačila leccos. Vy mi určitě dejte vědět jak jste na tom vy. Jaký styl svatby je vám blízký a jestli svatbám fandíte nebo je považujete za zbytečnost a přežitek.
A klidně dejte vědět jestli se třeba letos na nějakou svatbu chystáte.
P.S. Příště se spolu začneme poohlížet po svatebních šatech, takže se určitě máte na co těšit.
P.S.2. Obrázky jsou z Pinterestu, mé akuální studny inspirace :)


5 komentářů

 1. Boho styl je nádherný, hrozně se mi třeba líbila svatba Nikol Moravcové :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Mně se ta odpověď nahrála dvakrát :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic se neděje, tu jednu jsem smazala. Jinak souhlasím, svatba Nikol Moravcové byla opravdu nádherná :)

   Vymazat
 3. Já teď neustále řeším svatbu kamarádky. Vdává se v září a já ji jdu za svědka. Momentálně neustále řešíme rozlučku, která bude v srpnu a nakupujeme na ní doplňky, dekorace a další věci :) už mi v reklamách ani nenaskakuje nic jiného než jen svatební věci :D
  jinak chystá malou svatbu a naprosto to chápu, chystají se na své bydlení, takže šetří každou korunu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty personalizované reklamy moc dobře znám :D Držím palce, ať se rozlučka podaří podle představ :) ...Jinak já si taky představovala malou svatbu, ale partner má velkou rodinu, tak se nedá nic dělat :D

   Vymazat