Moje péče o vlasy podzim 2019

Článek o mé vlasové péči vám slibuji už docela dlouho, ale popravdě je docela těžké přijít s něčím, za co bych v tomto směru dala ruku do ohně. Pár svých oblíbenců sice mám, ale ty vám představím někdy příště. Dnes bych vám totiž ráda představila úplné nováčky co se produktů v mé vlasové péči týče. Ještě ale k mým preferencím...


Ačkoliv mám vlasy barvené a konvenční vlasová kosmetika by tedy byla určitě více na místě, tak obvykle inklinuji v tomto směru ke kosmetice přírodní, ačkoliv určitě nejsem nijak extra vyhraněná a nemám problém jít zlatou střední cestou a obě tyto možnosti často střídám, případně kombinuji. Nicméně většinu času se samozřejmě snažím vyhýbat silikonům.


Pokud mě v poslední době něco trápilo nebo obecně nebylo podle mých představ, tak to, že vlasy mi rostly dost pomalu a také začaly padat víc než jindy. Ano, samozřejmě vím, že na podzim je zvýšené padání vlasů zcela normální a přirozený jev, který se každý rok u většiny z nás opakuje. Ale i tak z toho člověk obvykle neskáče nadšením metr vysoko. Já tedy povolala do boje vitamíny na vlasy a zvolila kromě toho i jiné vlasové přípravky. Díky spolupráci se ke mě totiž dostala úplně nová značka Fagron a její řada  Neogen, což je dermokosmetika, která se zaměřuje právě na podporu růstu vlasů. Používám ji už asi dva měsíce a v některých aspektech mě docela překvapila. Než vám ale povím jaké s ní mám zkušenosti, tak vám ji v krátkosti představím.


Dermokosmetiku Neogen vyrábí firma Fagron, která se zaměřuje především na výrobu a distribuci léčiv do lékáren. No a letos se rozhodla přijít na trh s dermokosmetikou, kam právě řada vlasové péče Neogen patří. Kosmetika Neogen je primárně určená pro všechny, kdo řeší vypadávání vlasů, chtějí zvětšit objem svých vlasů a také chtějí mít zdravou a vyživenou pokožku hlavy, což je jedním z klíčových bodů, pokud chcete mít krásné a především zdravé vlasy.

Řada Neogen má za úkol působit na vlasový folikul během neogenní váze růstu vlasu. Neogenní fáze je totiž fáze "spánku" co se růstu vlasu týče. Bohužel pro nás může neogenní fáze trvat od tří měsíců, třeba až do délky 10 let, což asi nezní moc optimisticky. Proto Neogen v tuto chvíli folikul stimuluje tak, aby mohlo dojít k opětovnému růstu vlasů a pomáhá mu v tom 7 esenciálních olejů, které najdeme obsaženy ve vlasovém oleji, šampónu a kondicionéru s technologií TrichoTech, což je přírodní technologie právě na bázi rostlinných extraktů.
A jejím úkolem je podporovat růst a hustotu vlasů, působit proti lupům, fungovat jako seborregulátor a mít antiseptický a protisvědivý účinek. Mezi sedm esenciálních olejů, které komplex TrichoTech obsahuje, patří: levandulový olej, olej z listů eukalyptu, olej ze dřeva jalovce viržinského, olej z listu rozmarýnu, olej z listů tea - tree, santalová silice z kůry amyrisu a olej z plodu jalovce. Všechny tyto esenciální oleje mají schopnosti mezi které patří omezení vypadávání vlasů, antioxidační, antibakteriální, antimikrobiální, antimykotické či protizánětlivé účinky.
NeoOil - vlasový olej


Tento olej má za úkol hydratovat pokožku hlavy a vlasy a obnovovat mastné kyseliny hydrolipidického pláště pokožky hlavy. Používá se před mytím vlasů šamponem a určitě stojí za zmínku, že obsahuje vysokou koncentraci extraktu TrichoTech.
NeoWash - šampón s jemným složením


Zajišťuje hebké vlasy s velkým objemem a chrání hydrolipidický plášť pokožky hlavy a vlasových vláken. A samozřejmě také obsahuje TrichoTech.
NeoCond - kondicionér se zvýšeným hydratačním účinkem


Obnovuje a chrání povrch vlasu, dodává objem a lesk a pochopitelně taktéž obsahuje TrichoTech.


Jak už jsem se zmiňovala v úvodu, celou tuto řadu vlasové péče používám dva měsíce a už ji tedy určitě mohu určitým způsobem zhodnotit. V první řadě ji rozhodně nemůžu upřít to, že mi vlasy konečně rostou jako divé. Především tedy ty, které už mám. Vzhledem k tomu, že si vlasy barvím, tak musím říct, že tentokrát mám takové odrosty, že je mi to až blbé, takže mě další barvení určitě čeká co nevidět a to jsem zvyklá si vlasy barvit většinou jednou za dva měsíce. Teď je mám nabarvené asi měsíc a už se na to vážně nedá dívat. Ale pojďme dál. Nějakou velkou záplavu "baby" vlásků zatím nepociťuji, ale jsem si vědoma toho, že všechno nejde hned a budu muset aspoň ještě měsíc vydržet, než budu moct říct, zda to zabralo i na tohle. Podobně se zatím stavím i k bodu padání vlasů.
Ano, určitě padají méně než předtím, ale ještě to není tak, že by mi padaly méně než kdykoliv předtím. Každopádně objem mají vlasy teď opravdu větší než obvykle a i na dotek jsou velmi příjemné. Sama jsem tedy zvědavá jaké budu mít výsledky třeba za další měsíc, protože zatím to vypadá dobře a těch 20 cm vlasů, které jsem si po létě ostříhala, by mohlo být s tímto tempem zpátky velice rychle. Pokud tedy řešíte to, že vám vlasy rostou moc pomalu, jsou řídké a hodně padají, doporučuji vám řadu Neogen od značky Fagron určitě vyzkoušet. Seženete ji v lékárenských
e-shopech a vybraných lékárnách.

To je tedy takový malý tip ode mne a také má vlasová péče pro podzim 2019. Pokud máte vy svůj tip na to jak urychlit růst vlasů, podpořit růst vlasů nových a zamezit jejich padání, určitě mi napište své fígle a oblíbené produkty do komentářů, moc ráda se dozvím něco nového a ráda inspiruji sebe i ostatní.


8 komentářů

 1. Já se snažím v poslední době spíše hledat alternativy bez zbytečných obalů, takže to není úplně pro mě ale tangle teezer to je klasika, bez toho už nikam nemůžu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak za ty bezobalové alternativy máš u mne palec nahoru. To je super nápad a inspirace pro nás všechny :) A Tangle Teezer je klasika no :D

   Vymazat
 2. toto je niečo presne pre moje nerastúce vlasy :)

  WHEN PIGS FLY

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdy je to k vzteku jak stávkují a nechtějí růst :D

   Vymazat
 3. Tak tuto kosmetiku vůbec neznám. Já nedám dopustit na přírodní šampon na vlasy od značky MÁDARA. Slyšela jsi už o něm? Pro mě je fakt skvělý. Vyzkoušela jsem několik šamponů a nikdy jsem neměla takový, který by mi fakt vyhovoval, až teď. Na vlasech je to hodně znát. Mám je teď mnohem zdravější, lesklejší a konečně se mi už tolik nemastí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od Mádary jsem ještě nic nezkoušela, ale hodně mě lákají jejich skincare produkty, ty chci určitě nějaké vyzkoušet :)

   Vymazat
 4. Já na podzim pravidelně používám i kolagen na vlasy jako výživu. Protože se hodně pohybuju venku, tak vlasům nesvědčí přechody z tepla do zimy a naopak, takže tím pak hodně trpí a třepí se mi konečky. Díky kolagenu se ty vlasy vyživují a lépe tyhle teplotní změny zvládají. ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já teda kolagen užívám hlavně na plet, ale když si vezmu jaké to s ní dokáže udělat divy, tak mě vlastně nepřekvapuje, že ten na vlasy dokáže něco podobného. S vlasy ale naštěstí přes zimu až takový problém nemám. Hlavně teda od té doby, co jsem začala používat přírodní šampon na vlasy už se mi vlasy tolik nelámou atd.

   Vymazat